» »

Centriranje elementov menuja

Centriranje elementov menuja

Jerry000 ::

Torej želim imeti tak menu:
http://i.imgur.com/vFpxltS.jpg?1

Vendat pa ne vem kako se pozicionira elemente da jih prikaže na sredino, sedaj imam vse elemente li>a na zgornjem robu. Primer:

http://jsfiddle.net/t2K2L/

Probaval sem že z margin auto in paddingom, pa ni delovalo. Kakšna ideja?

Lepo prosim za pomoč:)

techfreak :) ::

line-height daš na 70px - toliko kolikor je višina parent elementa (li v tvojem primeru).

neoserv ::

Vertikalno centriranje ni možen s CSS, razen če uporabiš:
a) tabele (ni semantično)
b) javascript (ne deluje kjer ni podpore za JS, vcasih deluje prepocasi, se zna zakomplicirati ob vzdrzevanju strani in reponsive)

Svetujem ti, da lepo narediš padding toliko kot ga potrebuješ in to na A elementu, da bo opcija normalno klikabilna.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Jerry000 ::

neoserv je izjavil:

Vertikalno centriranje ni možen s CSS, razen če uporabiš:
a) tabele (ni semantično)
b) javascript (ne deluje kjer ni podpore za JS, vcasih deluje prepocasi, se zna zakomplicirati ob vzdrzevanju strani in reponsive)

Svetujem ti, da lepo narediš padding toliko kot ga potrebuješ in to na A elementu, da bo opcija normalno klikabilna.



hvala, na to idejo pa nisem pomislil:). Bom poskusil, škoda res da ni možen vertikalno centrirat

DeeJay ::

msjr ::

Seveda se da, lepo brez tabel: http://jsfiddle.net/t2K2L/7/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

Matek ::

Tudi z display: box se da vertikalno centrirat.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Jerry000 ::

super, hvala:). Bi pa vprašal še nekaj vendar je offtopic. Za responsive web, mobile first. Sedaj delam stran za vajo in jo izdelujem na širini za Nexus 4 kar je 768 x 1280 (portrait). Zdaj fora je da mi na nexusu malo večjo prikazuje. Malo mi je čudno ker sem za njegovo resolucijo naredil ampak zgleda da ma manjšo? Poudarjam pa da je mobile first.

Se da mogoče narediti slike iz CSS sprite odzivne?

neoserv ::

@msjr: Kako pa tvoj primer deluje, če je ena izmed opcij v navigaciji v dveh vrsticah?

@Matek: z display:box deluje, vendar moraš spet uporabiti JS za starejše IE (github.com/doctyper/flexie)

@Jerry000: responsive slike zaenkrat še niso podprte v vseh (mobilnih) brskalnikih, niti ne obstaja neka standardizirana rešitev za ta problem. Da se pa storiti nekaj malega v tej smeri.
Vir: Choosing a responsive image solution
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Jerry000 ::

So podprte:). Ce dam samo sliko (ne iz sprites) nastavim samo max-width in se lepo prilagaja. Ampak jaz imam pa sliko iz sprites, pa max-width ne deluje tukaj.

msjr ::

neoserv je izjavil:

@msjr: Kako pa tvoj primer deluje, če je ena izmed opcij v navigaciji v dveh vrsticah?


Če pričakuješ opcijo v menuju v dveh vrsticah lahko dodaš na a tag display: table-cell, če to ne deluje daš še v div ali kaj podobnega. Rešitev je nešteto, samo pogledat je treba.

Evo, poglej si example: http://matthewjamestaylor.com/blog/cent...

Jerry000 ::

a ma kdo od vas nexus 4? Dam link da lahko vidi. Ker nevem kaj sem narobe delal

link je pa: http://jernejtest.net63.net

neoserv ::

Res je, rešitev je nešteto, ampak v 10 letih nisem uporabil table-cell, ker so se vedno pojavili problemi, ki je bilo potrebno zadevo podpreti v IE7+.

@Jerry: max-width ne pomeni, da je to podprto. Eno je resizanje slike, drugo je pa serviranje primerne slike specifični napravi.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

Jerry000 ::

Ok zdaj je pa vse u riti:). Nevem zakaj mi sedaj na mobitelu ne prikauje slik iz sprite datoteke. A je mogoče kak developer tool za mobilce da vidm kaj je narobe? Fora je da ko chrome resizam na širino 768px mi use lepo kaže, ko pa na mobiju pogledam pa ni ne slik, stran je prevelika (da, uporabil sem viewport meta
tag:) )...

Jerry000 ::

kako se ve da je stran pravilno narejena za mobilne telefone? Naprimer kot sem dejal, naredil sem stran širine 768px kot ima Nexus 4 širino. Potem sem dodal meta značko:
<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1">


Ampak ko stran odprem na mobitelu, je stran večja...ne razumem. A ni tko da če piše da ma 768 širine, in če naredim v takšni velikosti, naj nebi bilo potem horizontalnega drsnika? Kaj je keč? Če pa odzumiram pa itq pride stran lepo...sam ko se pa odpre pa ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[HTML/CSS] Footer se noče prilepiti na dno strani

Oddelek: Programiranje
131459 (1122) IcyFox
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173218 (2512) 4kik4
»

pomoč css3/html

Oddelek: Izdelava spletišč
101255 (1025) Gandalfar
»

Nedelovanje <iframe>

Oddelek: Izdelava spletišč
12854 (671) Jerry000
»

CSS - DIV - Brez Tabele

Oddelek: Izdelava spletišč
231497 (1200) jernejp

Več podobnih tem