» »

Kdo kaj služi z delnicami?

Kdo kaj služi z delnicami?

Temo vidijo: vsi
««
164 / 165
»»

RockyS ::

redtech je izjavil:

Evropska centralna banka obresti prvič lahko znižala na naslednji seji 6. junija. "To je v tem trenutku za evropska podjetja zelo pomembno. Priča smo namreč velikemu valu stečajev podjetij v Evropi in raziskave kažejo, da so predvsem manjša evropska podjetja močno izpostavljena učinkom visokih obrestnih mer in posledično nižjim bonitetnim ocenam, kar vodi v njihovo večjo stisko," pravi Apšner.

V katerih sektorjih je največ tečajev?
"Sektorji, ki so trenutno najbolj pod pritiskom, so nepremičnine, industrija in potrošnja. Zlasti v teh sektorjih v Evropi vidimo tudi največ stečajev v zadnjih letih.



Zakaj so današnji stečaji v nepremičninski panogi problem? Pa sej verjetno veste kako to gre. Podjetja samo izkoriščajo možnost stečaja in prednosti ki jih le ta prinaša. Gradi se še zmeraj naprej. Par projektov Sigme sicer stoji (dragih) ampak zgolj zato ker so se (premožni) posamezniki spravili (osebno) na lastnika. To pa je to.
Če pa zdaj propade 10 nepremičninskih agencij ki so v zadnjih letih pobirale 3% provizije pa tud ni nek problem.

redtech ::

Agencija je najmanjši problem, vsa ekonomija se vrti okrog nepremičnin, ker vsakemu predstavlja največji strošek v življenju, avtomobil/transport je verjetno na 2. mestu, zato je tudi pomembna - Nemška industrija in naša navezanost na njo je ogromna.

Gradi se še zmeraj, ker so projekti že financirani, nove je potrebno spremljat, ne gre tako hitro.

Be0nc ::

Nezavidljiva naloga - po eni strani morajo reševat industrijo, po drugi preprečevat previsoko inflacijo. V eu milsim, da trenutno velja: "you can only pick one".

Če imaš red prav, potem bodo izbrali prvo. Kaj to poemni za nas plebejce? Varčevati v usd?

energetik ::

Be0nc je izjavil:

Nezavidljiva naloga - po eni strani morajo reševat industrijo, po drugi preprečevat previsoko inflacijo. V eu milsim, da trenutno velja: "you can only pick one".

Če imaš red prav, potem bodo izbrali prvo. Kaj to poemni za nas plebejce? Varčevati v usd?
V vsem, razen €.
Očitno bom delež v XEON prodajal prej, kot sem mislil.

Kaj se bo v tem primeru dogajalo z EU delnicami, predvidevam da bo šlo dobro gor?
vires in numeris

rini ::

Kanban je izjavil:

FURS operira z instrukcijskimi roki. Kar pomeni da "se trudijo" v roku, lahko pa tudi poljubno dlje.


Samo toliko za informacijo. Odločba za dividende v nabiralniku 6.5., odposlana 29.4.2024.

redtech ::

Kanadsko-avstrijska multinacionalka Magna bo v tovarni v Gradcu ukinila 500 delovnih mest, potem ko je ameriški proizvajalec električnih avtomobilov Fisker ustavil proizvodnjo električnega vozila Ocean in v Avstriji vložil zahtevek za insolventnost.

US
https://www.lisep.org/tru

@Be0nc varčevati v USD..., če bodo šle obresti dol gre tudi USD dol in ostale valute gor.
Jaz sem večinoma EUR short, nasproti sem izpostavljen long CHF, če pride res do kakšnega "eventa" bom lažje pokril EUR dolg.

Leo II ::

;), švicarji so že rezali obrestno in še bodo. Švicar je v mescu šel iz cca 0.93 na 0.98. Ne vem če ti je ravno pametno biti eur šort in švicar long...

Sparkxl ::

Sem kupoval fisker delnice po 10c...loto srečka, če jih slučajno kdo reši

redtech ::

@Leo II danes je bilo na RTV, da naj bi ECB lahko nižala obresti (par postov višje).

Če sem čisto natančen imam ZPLA ETF CHF in sem short CHF (margin) obrnil v short EUR, če pride kakšna kriza, nočem biti short CHF, ker še vedno velja za varni pristan. Verjamem, da je downside v taki poziciji manjši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Leo II ::

Ja seveda, na junijski seji se pričakuje nižanje. Švicarji so znižali že v marcu in to na 1.5, pričakuje se še dodatno rezanje, ker inflacija jim pada in gospodarstvo se ohlaja. Eu je na dosti višjem ciklu - 4.5% in naj bi šli junija na 4.25%. Fed je pa še više 5.5% in bodo verjetno letos nižali 2krat. Sam sem long usd proti eur oziroma imam vsa prosta sredstva v usd. Švicarje sem zaprl februarja...

Aja, v dolarje sem šel v sredi aprila na 1.092. Zaprl bom, v Eur, če gre preko 1.09. Imam pa vse na ibkr kjer dobivam tudi 4.83% na ležanje usd preko 10k.

Švicarje zdajle ne bom kupoval, dokler se obrestna mera usd oz. Eur ornk ne zniža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Leo II ()

Malidelničar ::

Leo II in ostali: kaj pa nasploh, kako ste valutno postavljeni na svojih brokerskih računih?
Ali sploh valutni tečaji vplivajo na to v kateri valuti imate sredstva in nakupujete - npr. imate večji znesek pripravljenih dolarjev?
Špekulirate kdaj in imate zneske v CAD, AUD, CHF in potem pretvarjate glede na gibanje tečajev? Oz. a ni tu še rizik spreadov, ki jih ponujajo brokerji?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Leo II ::

Seveda, ampak zgolj kadar so velike razlike v obrestih (tako na ležanje na računih kot centralnih bank) kot zdajle. Ma kakšni spreadi. Poglej na IBKR, ne spread ne fee ni omembe vreden za main valute. Sam se sicer gibljem pretežno v EUR, CHF, USD in GBP, mislim da samo enkrat AUD, CAD se ne spomnim JPY pa sploh ne. Preden sem šel all in USD mi je bil zanimiv tudi GBP - imel je zelo malo volatilnost proti EUR, obresti na IBKR si dobil pa precej več.

GregiB ::

Kdo od vas trguje na SLO borzi preko NKBM računa? Kateri stroški te "doletijo", če imaš Premium račun? Razmišljam namreč, da bi del prihrankov prelil v delnice Krke, pa v SLO še nimam trgovalnega računa...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Malidelničar ::

GregiB - jaz imam BKS. Ne vem pa kako so kaj ugodne banke za SLO delnice ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Leo II ::

Krko lahko kupiš preko ibkr na Varšavski borzi. Sam imam NLB z Londonske.

GregiB ::

Malidelničar je izjavil:

GregiB - jaz imam BKS. Ne vem pa kako so kaj ugodne banke za SLO delnice ...

Thx... sicer sem se malo zmotil. imam paket KOMPLET na NKBM, saj si že s fee-ji na plačane položnice not pridem, pa sem uvidel, da mi "pripada" tudi strošek letnega vodenja trgovalnega računa... Načrtujem večji, bulk nakup Krkinih delnic, pa ne vem, kaj vse me (še) "čaka"

Leo II je izjavil:

Krko lahko kupiš preko ibkr na Varšavski borzi. Sam imam NLB z Londonske.


In kako je potem z obveščanjem fiskusa glede obdavčenja dividend?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Leo II ::

Prijaviš kot vsako drugo dividendo (mislim da je samo težava v obrazcu, ker ti ne pusti Slovenije napisat ali nekaj podobnega, sem malo pozabil, sem uredil z enim mailom na FURS). Bottom line, IBKR ti že odtegne 25% in ne plačaš nič več dodatno. Enako kot da bi imel na slo računu.

energetik ::

GregiB je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

GregiB - jaz imam BKS. Ne vem pa kako so kaj ugodne banke za SLO delnice ...

Thx... sicer sem se malo zmotil. imam paket KOMPLET na NKBM, saj si že s fee-ji na plačane položnice not pridem, pa sem uvidel, da mi "pripada" tudi strošek letnega vodenja trgovalnega računa... Načrtujem večji, bulk nakup Krkinih delnic, pa ne vem, kaj vse me (še) "čaka"

Tudi mene zanima, kaki so kaj stroški in kakšen vmesnik imajo za nakup delnic pri NKBM. Verjetno bom kmalu menjal banko, in če je tule že trgovalni račun všet, me malce mika. Do katerih borz ima dostop ta račun?
vires in numeris

tony1 ::

GregiB je izjavil:

Kdo od vas trguje na SLO borzi preko NKBM računa? Kateri stroški te "doletijo", če imaš Premium račun? Razmišljam namreč, da bi del prihrankov prelil v delnice Krke, pa v SLO še nimam trgovalnega računa...


Imam na NLB, je še kar ugoden... Kaj več težko povem.

"Leo II in ostali: kaj pa nasploh, kako ste valutno postavljeni na svojih brokerskih računih?"

Sem premajhen vlagatelj za te zgodbe z valutnimi tveganji, kupujem izključno inštumente denominirane v EUR, ker služim denar v EUR in (praviloma) so moji življ. stroški v EUR.

chrush ::

Za primerjavo, kakšni so stroški na iliriki:
24,50 - letno (25€ popusta ker trgujem preko e-platforme)
Nakup CICG 9920€
50,79€ - provizija
14,77€ - dividende
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

rini ::

NLB + IBKR
Zadovoljen z obema.

pingme ::

chrush je izjavil:

Za primerjavo, kakšni so stroški na iliriki:
24,50 - letno (25€ popusta ker trgujem preko e-platforme)
Nakup CICG 9920€
50,79€ - provizija
14,77€ - dividende

Pozabil si še ne stroške vodenja stanja za KDD in od Ilirike, ki se računajo (kvartalno ali letno - odvisno od vrednosti) glede na povprečno vrednost portfelja v obdobju.

111111111111 ::

Trenutno imam račun na NLB. Kjer plačujem tudi ležarino za delnice.

Kakšna je najcenejša varianta, trenutno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

redtech ::

Za arhiv

Obdavčitev dobička od prodaje neplemenitih kovin

Primer: nakup niklja 250kg pri (silver bullion sg)

Ob nakupu enote niklja je posel poravnan z blagom, ker evidentiran sod s serijsko dejansko stoji v skladišču ponudnika, za katerega plačuješ tudi ležarnino.

Zakon o izvedenih instrumentih izključuje take posle, razen v primeru dejavnosti.

Pod kakšno obdavčitev bi padel tak posel?

a) Posli v zvezi z blagom

ZDDOIFI določa, da se za izvedene finančne instrumente ne štejejo izvedeni finančni instrumenti, ki predstavljajo posle v zvezi z blagom kot osnovnim instrumentom, ki morajo biti poravnani z blagom (fizično).

V skladu z zgoraj navedenim se za izvedene finančne instrumente po ZDDOIFI ne štejejo izvedeni finančni instrumenti kot posli v zvezi z blagom kot osnovnim instrumentom, ki so zajeti v točkah 4. do 11. drugega odstavka 7. člena ZTFI-1 in morajo biti poravnani oziroma se poravnajo z blagom.

Se pa za izvedene finančne instrumente po ZDDOIFI štejejo tisti izvedeni finančni instrumenti kot posli v zvezi z blagom kot osnovnim instrumentom, ki so sicer zajeti v točkah 4 do 11 drugega odstavka 7. člena ZTFI-1 in morajo biti poravnani z denarnim plačilom ali so lahko poravnani z denarnim plačilom po izbiri ene od strank.

Upoštevaje zgoraj navedeno, dobiček, dosežen z odsvojitvijo terminskih pogodb, ki so vezane na blago in se poravnavajo z blagom, ni obdavčen po ZDDOIFI. Opozoriti pa je potrebno, da se tak dobiček, če ga fizična oseba dosega v okviru opravljanja dejavnosti, obdavčuje kot dohodek iz dejavnosti po določbah ZDoh-2.

redtech ::

Nikelj je "out of favor" ali kako bi rekli...

Spremljam silver bullion sg in sem opazil, da je sedaj na voljo veliko inventarja 300 sodov niklja, pred časom ga ni bilo ali pa si lahko dobil samo par sodov.
Platine tudi niso imeli, sedaj so se pojavile različne kilaže.

Spread je relativno nizek 5.91%, za tako eksotiko in v primerjavi z drugimi kovinami:

Cobalt 16,51% (250kg)
Gold 4,16% (100g)
Silver 7.11% (15kg)
Platinum 13.03% (100g)

Za primerjavo spread za 100g zlata pri Moro je 4,70%.

Če bi Buffet videl te procente bi se držal za glavo :)

Meni je ta SB zanimiv, ker ima 50%-65% P2P loan na kovine. Lahko dobiš enake ali nižje obresti, kot v banki.

LeQuack ::

Če bi vložili danes v AMC ali Gamestop, bi bi meli 50+% profita. Tega še memecoini ne zmorejo
https://finance.yahoo.com/m/8c1b3694-65...
Quack !

LeQuack ::

LeQuack je izjavil:

Če bi vložili danes v AMC ali Gamestop, bi bi meli 50+% profita. Tega še memecoini ne zmorejo
https://finance.yahoo.com/m/8c1b3694-65...


PS: Odkar sem to napisal je šlo še za 10% gor.
Quack !

Malidelničar ::

LeQuack: nisem spremljal, kaj je posledica tega skoka? Nekaj se je RoaringKitty oglasil, pa je šlo gor ...
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

IgorCardanof ::

In to je dovolj :D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Spura ::

LeQuack je izjavil:

Če bi vložili danes v AMC ali Gamestop, bi bi meli 50+% profita. Tega še memecoini ne zmorejo

Kako da ne, ravno nek Roaring Kitty memecoin je sel gor 1400%. Someone's gonna be holding a lot of bags.

redtech ::

IMPUY, SBSW danes +0,30%, platina +3,26%.

Ugibam, ker se minerja nista premaknila, da smart-money vidi pullback pod ta 5Y trendline. Sezonsko sta junij in avgust dobra meseca za dodajanje.

redtech ::

SSRM in BTG sem dodal po 2%, če gre zlato slučajno čez ta double top.

SSRM
Copler Turčija
The remediation work is expected to cost between $250 to $300 million on a 100% basis, in addition to the approximately
$22.5 million incurred as of March 31, 2024. The remediation efforts are expected to be implemented over a period of 24 to
36 months. With a total cash position of $467 million at the end of the first quarter 2024, ongoing cash flow from three
operations, and access to an additional $400 million revolving credit facility, the Company remains well positioned to fund
these remediation commitments.

Glavni katalizator tukaj bo ponoven zagon Coplerja, ki drži nazaj tudi napredek v Hod Maden:

Hod Maden (8,8g/t): During the first quarter of 2024, development activities at Hod Maden were temporarily reduced as the
Company's staff in Türkiye focused on the Çöpler Incident. The Company has continued to advance engineering,
execution planning activities and technical studies for the project. More details on the projected timelines for Hod Maden
will be provided at a later date.

Glede na to kakšne težave ima Turčija z inflacijo mislim, da se bo ta problem rešil po volitvah.

BTG cena je nizka zaradi skrbi v državi Mali, vendar so tam rudniki vedno delovali nemoteno.

Matejjjjj ::

V KRKG in NLBR sem investiran s 5-letno plačo :D oz še več. pa da vidimo, kam bo to šlo na dolgi rok..

redtech ::

Dobro ja, koncentracija prinese največjo izpostavljenost v obe smeri.

Malidelničar ::

Matejjjjj je izjavil:

V KRKG in NLBR sem investiran s 5-letno plačo :D oz še več. pa da vidimo, kam bo to šlo na dolgi rok..

Se ti ne zdi, da si preveč izpostavljen le na ti dve poziciji?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

To je pač dolgoročni, nešpekulativni način investiranja. Za tiste, ki se ne nameravajo vsakodnevno obremenjevati z vrednostjo delnic.

Podobno, kot če prihranke investiraš v lastno podjetje - si prav tako "preveč izpostavljen". Krka in NLB imata obe solidne dividende, s takim vložkom (5+ letna plača) je to že kar renta, s katero lahko preživiš. Obe firmi sta za Slovenijo v bistvu strateškega pomena in dolgoročno perspektivni, tako da ni posebne nevarnosti, da bi na hitro propadli.

Malidelničar ::

Okapi: kje se ti pa zdijo potencialni riziki s SLO delnicami? Nacionalizacija? :)
P.S. se pa strinjam, da dividende so zelo vabljive
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

LeQuack ::

Vsekakor, enako kot pri NKBM je tu nevarnost da ti delnice enostavno odvzamejo. Recimo Levici zmanjka denarja za povišice, vidi da imajo ljudje preveč denarja na voljo v delnicah, in imaš nacionalizacijo tu.
Quack !

tony1 ::

Malidelničar je izjavil:

Okapi: kje se ti pa zdijo potencialni riziki s SLO delnicami? Nacionalizacija? :)
P.S. se pa strinjam, da dividende so zelo vabljive


Res je, dividende vsako leto niso slabe (ali bo proračun dobil dividende ali pa bodo letele glave).

Problem je tovariška (tovarišijska*) miselnost, kjer bo mali delničar vedno potegnil kratko. Primer je tako nekorporativno upravljanje (NLB krediti zaslužnim in maili predsednika uprave NKBM novemu premjeju) kot to kakšen prazen ništrc je ostal od delnic NLB in NKBM med krizo 2010.

NLB so večinsko privatizirali, kar je dober znak, ampak vseeno ostaja slab priokus, in vsaj zame SLO delnice niso za večinski del delniškega portfelja. Nekaj ga imam, zaradi dividend in patriotizma, ampak toliko, da če ga tovariši spet zapravijo, ne bom slabe volje več kot nekaj dni...

Je pa treba povedati, zdi se, da so firme kot je Krka (Triglav?) za tovariše nekoliko manj zanimive, in tam vsaj do zdaj niso delali prevelike štale...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Malidelničar ::

Okapi, tony1, LeQuack in ostali,

Ker je bila dobata o Krki samo na hitro malce off-topic:je kdo od vas imel morda delnice Leka?

Je imel Lek dobre dividende, vam je žal, da ga je Metod Dragonja prodal Novartisu? Ste morda kupili kmalu po začetku kotacije na LJSE, ste naredili dober plus na koncu s prodajo ali se vam zdi, da je bila zamujena priložnost, da bi Lek lahko še veliko dal slovenskim investitorjem?

P.S. meni so starši takrat v devetdesetih kupili 2 delnici Leka tako da veliko od tega nisem imel (mi je bilo žal, ker nisem imel več, ampak takrat nisem vedel za kaj se gre :) )
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Žal je bilo to pred mojim časom, certifikatov pa nisem imel v Leku.

Glede na to, da Lek še vedno zelo dobro živi, je bila po moje prodaja napaka. Kje je fora, da prodaš eno najboljših podjetij v državi? Pa niti denarja nismo rabili, za razliko od npr. propadlega Zvona, ki je moral prodati Helios (še eno odlično firmo)..

Koliko je v žep pobasal samo Dragonja (za nekaj časa je spokal živet v Moskvo, smešne scene), kaj šele vsi ostali priskledniki od odločevalcev?

redtech ::

@Malidelničar

Verjetno tudi edini delnici, ki si ju zares lastil v življenju.

If you bought company shares in recent decades, you likely haven't received a physical share certificate. Instead, the process is managed electronically. When you buy shares, you generally won't receive any certificate. The broker holds onto it, and it will likely be registered in its name.

energetik ::

redtech je izjavil:

@Malidelničar

Verjetno tudi edini delnici, ki si ju zares lastil v življenju.

If you bought company shares in recent decades, you likely haven't received a physical share certificate. Instead, the process is managed electronically. When you buy shares, you generally won't receive any certificate. The broker holds onto it, and it will likely be registered in its name.

Lahko pa uporabiš DRS (Direct Registration System) in potem naj bi bile delnice resnično tvoje oz. v tvojem imenu. Morda kdaj probam. Seveda če prav razumem potem odpadejo razni hitri trejdi, ker prenosi od in na brokerja trajajo dneve.

Potem začneš resno razmišljat, kaj če bi namesto v S&P500 ETF vlagal direktno v Bitcoin, ki se na grobo giba zelo podobno. In si ultimativni lastnik, ko potegneš na svojo denarnico. Brez vseh kolobocij.
vires in numeris

Leo II ::

tony1 je izjavil:

Žal je bilo to pred mojim časom, certifikatov pa nisem imel v Leku.

Glede na to, da Lek še vedno zelo dobro živi, je bila po moje prodaja napaka. Kje je fora, da prodaš eno najboljših podjetij v državi? Pa niti denarja nismo rabili, za razliko od npr. propadlega Zvona, ki je moral prodati Helios (še eno odlično firmo)..

Koliko je v žep pobasal samo Dragonja (za nekaj časa je spokal živet v Moskvo, smešne scene), kaj šele vsi ostali priskledniki od odločevalcev?



No to pa je ta taprava slovenceljska miselnost...Ob prodaji Leka je bila Krka precej večja od Leka. Sedaj sta Novartis in Sandoz v Sloveniji za par velikostnih razredov večja od Krka. Od prevzema je Novartis za par velikostnih razredov več vložil v tovarne v Sloveniji kot je vložila Krka, Sandoz in Novartis zaposlujeta bistveno več ljudi kot Krka,
skozi davke sta plačala tudi bistveno več kot je plačala Krka vključno z dividendami Krke, ki jih je pobasala država. LEK če se ne bi prodal bi bil v najboljšem primeru zgolj lokalni proizvajalec generike velikostnega razreda Krka. Ampak prodaja je bila napaka, ker so eni zaslužili ;))).

tony1 ::

Ni problem, da so eni zaslužili. Naj zaslužijo. Problem je, da smo vsi skupaj zaslužili premalo ;)))).

Glede vlaganj drži, to seveda počnejo zato, ker imamo še vedno dobro razmerje med znanjem in ceno dela. Glede zaslužka pa: v celoti kot država in družba bi verjetno več zaslužili, če bi bili še vedno lastniki. In za vso družbo bi bilo več zagotovo več pozitivnih učinkov, ki niso samo finančni.

Sandoz/Novartis tukaj puščata tisti drobiž za plače, in že desetletja mečeta kakor nepomembne ljudi na cesto in njihovo delo ousourcata ali pa ljudi najemata prek agencij. To, da imajo varno zaposlitev v taki firmi samo doktorji znanosti je za družbo tudi slabo, v firmi je dovolj denarja za varne službe z dobro plačo na vseh nivojih. Ampak multinacionalka seveda tiste, ki jih lahko, stisne v kot.

Primer je sosed, ki fizično dela v skladišču Leka že 20 let, ves čas prek agencije (dolga leta so ga zajebavali tako, da je moral vsak mesec hoditi v Lj osebno podpisat novo zap. pogodbo; da bi jo poslali po pošti niso hoteli niti slišati in nakladali nekaj, čemur bi se reklo zloraba prava). Danes je invalid z uničeno hrbtenico od fizičnega dela, ker multinacionalka ni hotela "vložiti" za en viličar denarja. Ne Leku ne agencija se ne sekira, on pa pač malo z bolečinami hodi, in bo tako do groba, jebiga.

Še en nateg je ločitev Novartisa, ki je iz skupne firme seveda pobral najbolj dobičkonosne programe (jasno), ampak tudi ta boljše nepremičnine (Lj in večino Mengša). S preostalim se naj pa druga polovica firme jebe.

Leo II ::

Ti si socialistično cepljen. Za celotno družbo v Sloveniji je bila prodaja Leka Novartisu zelo zelo zelo pozitivna. Se mi ne da še enkrat pisat, preberi zgoraj. Da pa tvoj sosed dela v agenciji, tako delajo tudi v domači Krki...

Malidelničar ::

Se pravi moramo mali delničarji vložiti več v SLO blue chipe, povečamo naš delež in na ta način poskrbimo, da se lastništvo oplaja pri domačinih.
In recimo "prosimo" vlado za kakšen nov IPO, pokupimo delnice ki so dane na trgu in s tem ohranimo firmo v SLO, ki bi jo SDH lažje prodal če bi bila v 100% lasti države ;)
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

GregiB ::

BTW, kako ocenjujete verjetnost, da se bo v naslednih 10 letih tudi Krka prodala večjemu farmacevtskemu "gigantu"... z premijo, seveda?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pingme ::

redtech je izjavil:

@Malidelničar

Verjetno tudi edini delnici, ki si ju zares lastil v življenju.

If you bought company shares in recent decades, you likely haven't received a physical share certificate. Instead, the process is managed electronically. When you buy shares, you generally won't receive any certificate. The broker holds onto it, and it will likely be registered in its name.

Vse delnice, ki jih kupiš na LJSE so pisane v delniški knjigi na tvoje ime! Vabila na skupščine delničarjev tako dobiš direkt od Krke, Petrola, Triglava… za razliko od delnic na IBKR, kjer so res delnice pisane na brokerja in te on obvešča.
Zato pa je LJSE tako draga, kar se provizij tiče.

Sparkxl ::

Malidelničar je izjavil:

Se pravi moramo mali delničarji vložiti več v SLO blue chipe, povečamo naš delež in na ta način poskrbimo, da se lastništvo oplaja pri domačinih.


Pod ultra komunistično vlado? Si ti malo na hece? Za mene je to visoko rizična naložba. Zakaj? Ker ko bo zaškripalo in zaškripalo prej kot slej bo, se bodo takoj lotili komunističnih ukrepov...torej kraja ljudem in podjetjem. Orodij imajo za to ogromno.
««
164 / 165
»»