» »

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Alien franšiza [Alien: Covenant ( Prometheus 2)]

Temo vidijo: vsi
««
58 / 58
»
»»

lolipop2 ::

Mato989 je izjavil:

Jaz samo ne morem verjet da so tako dobro idejo Alien franšize tako fejst zafurali... najbolje bi bilo da bi vse filme izbrisali razen original Alien in Aliens (2.) in bi to bilo to...


Če bi se držali prvotnega plana 5 filmov, bi bilo top. V 4. bi kreaturce uletele na zemljo, v 5. pa bi "mi" šli na njihov planet dokončat zadevo. Ampak je kar je. Meni Alienov ni nikol preveč, tako da se ne bom pritoževal preveč. :)

oo7 ::

Ma zdaj je že vprašanje kaj je canon in kaj ni in kaj ne bo.

Npr Ridley Scott je rekel, da kraljica v Aliens ni canon.
Potem sta tukaj filma Prometej in Zaveza kjer David ustvari jajce facehugerja brez krlajice ?
Sedaj Alien Romulus če se spomnim prav bo šel po poti prvega filma čeprav naj ne bi brisal mitologije prvega ne drugega filma.
TV serija Alien katera izide drugo leto ne bo upoštevala Prometeja in Zaveze in verjetno še kater drug film ne glede na to, da se bo dogajala pred vsemi filmi in v seriji naj bi bili Xenomorfi čeprav so bili odkriti šele na LV-426 tv serija pa se bo dogajala še pred Prometejem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Mato989 ::

Ampak realnost je taka da samo prvi in drugi film sta nekaj vredna... pogojno za action flick je soliden še prvi Aliens vs Predator... to je pa tudi to... Vse ostalo je greznica vredna ocene 4/10 in manj...

Ajde Prometej je dejansko mel vsaj nek suspense overall..
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lolipop2 ::

Mato989 je izjavil:

Ampak realnost je taka da samo prvi in drugi film sta nekaj vredna... pogojno za action flick je soliden še prvi Aliens vs Predator... to je pa tudi to... Vse ostalo je greznica vredna ocene 4/10 in manj...

Ajde Prometej je dejansko mel vsaj nek suspense overall..


tudi predator 1 in 2 sta top. Ampšak ker imamo radi Aliene, pogledamo tudi greznične edicije. :))

oo7 ::

AvP sem gledal pred kratkim in včasih se mi je zdel dober, zdaj se mi je pa zdel malo otročji. AVP Requiem je pa zanič.

Prvi predator je itak najboljši film potem na drugo mesto bi pa že skoraj dal Predators film iz leta 2010.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Gregor P ::

Verjentno je najbolj grozna scena itak tista v porodnišnici, pol je pa "klasika".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

delavec44 ::

Predator 2 je pri meni na 3. mestu. Za Predator in Aliens.

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

Verjentno je najbolj grozna scena itak tista v porodnišnici, pol je pa "klasika".


Ker film ?

oo7 ::

delavec44 je izjavil:

Predator 2 je pri meni na 3. mestu. Za Predator in Aliens.


Celotna Alien Predator franšiza bi jih rankiral nekako tako



1. Alien (1979)

2. Aliens (1986)

3. Predator (1987)

4. Prometheus (2012)

5. Alien: Covenant (2017)

6. Predators (2010)

7. Alien 3 (1992)

8. Predator 2 (1990)

9. Prey (2022)

10. Alien Resurrection (1997)

11. Alien vs. Predator (2004)

12. The Predator (2018)

13. Aliens vs. Predator: Requiem (2007

Gregor P ::

AvP 2 mislim
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

oo7 ::

Gregor P je izjavil:

AvP 2 mislim


Aja se pa ne spomnim sem gledal samo enkrat AvP 2 in nikoli več.

Drugače pa najbolj nagravžna scena v celotni franšizi mi je v filmu Alien Resurrection tam kjer so klonirali Ripley.

oo7 ::

Kar smo videli v filmu Prometej to ni bil originalni scenarij.

Originalni scenarij je spremenil Damon Lindelof. Jon Spaihts pisec originalnega scenarija pravi, da je Damon Lindelof uničil film.

Originalni scenarij in naslov filma bi bil Alien: Engineers.


Kako bi zgledal film Alien: Engineers če se ne bi v scenarij vmešal Damon Lindelof ?

Then called Alien: Engineers, Spaihts' script featured a Prometheus that was much more directly connected to the Alien franchise, rather than the "spiritual predecessor" that eventually made it to screen.

Among plot points in the original script, we were going to see the initial expedition to find the Engineers taking place underwater at an obelisk site in the Mediterranean, not on the Isle of Skye. That's where they found the map coordinates to find the Engineers.

The black goo wasn't going to play a role, but rather a swarm of insect-like creatures called "scarabs" that attacked and ate the Engineers. And the Prometheus ship was set to travel to the moon LV-426 which you would recognize from the original Alien film. Instead they traveled to LV-223 with all of its statues and research stations.

The biggest overarching feature of the original Prometheus script was that it was set to be a more direct prequel to the Alien franchise rather than a loosely connected series of events that give some (but not tons) of background on what we would see "later".

In the end, Prometheus was fine for what it was, though there was definitely a missed opportunity here as part of the overall Alien franchise arc. It should have just been a straight prequel setting up the rest of the Ripley story. But Lindelof went a bit astray, and we were left with an Engineer ripping Michael Fassbender's head off.

oo7 ::

oo7 je izjavil:

5 maj 2024

Aliens Expanded - Final Trailer









So dodali še Sigourney Weaver

««
58 / 58
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alien (Tv serija)

Oddelek: Sedem umetnosti
254146 (1575) oo7
»

Prometheus (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1219212267 (50933) Gury
»

Alien 5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6616047 (6383) oo7
»

Alien: Awakening (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9215038 (8654) oo7
»

Alien: Covenant vs. Passengers

Oddelek: Sedem umetnosti
396235 (5600) vostok_1

Več podobnih tem