» »

Nakup hibrida

Nakup hibrida

Temo vidijo: vsi
««
43 / 46
»»

Eduardo ::

Opa opa, gre do 200 konjev!!

oyota Corolla 2.0 Sol Hybrid Dynamic Force! Yea. Znotraj sicer še vedno penzionist stil in dejansko ne morejo zaračunati več kot 30.000EUR?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

energetik je izjavil:

?? Tole ni karavan zate? Kaj pa je, cabrio?



Tem podaljšankam ne rečemo karavan, ker nočemo biti žaljivi do avtov, ki so bili v kategoriji do danes. Klientela za te avte pa je zelo posebna. To si redki primeri, kjer študent ni prepričan ali je vesel ali žalosten, ko ga deduje. Vljudno te prosim, da ne dodajaš slik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

energetik ::

tony1 je izjavil:

Ori je izjavil:

med prebiranjem vaših komentarjev, me je toyota corolla hybrid začela kar malo zanimat. trenutno vozim megana grandtour 2011 letnik 116hp, in mi je prestavljanje že načelo živce pa še pri 130km/h je na 3700 obratih kar je zlo hrupno v kabini.


Tukaj bodi zelo previden. Na test vzemi 2.0 corollo in se zmeni, da jo boš imel vsaj en cel dan, obvezno se pelji po relaciji, ki jo zelo dobro poznaš (običajno je to pot v službo in nazaj), nato naredi en krog po mestu in enega po AC; videti moraš, če te bo hrup motorja zaradi delovanja eCVT menjalnika pri pospeševanju motil ali ne...

Sicer pa čestitke, kajti pogruntal si še en sveti gral hibrida: zraven dobiš avtomatski menjalnik.
Se strinjam. Sicer je večino časa že 1.8 mašina na AC tiha in malce pod 2000rpm na ravnini pri 130km/h, moraš pa vedeti, da ko bo klanec, bo obrate nabilo nad 4k.

Eduardo je izjavil:

Tem podaljšankam ne rečemo karavan, ker nočemo biti žaljivi do avtov, ki so bili v kategoriji do danes. Klientela za te avte pa je zelo posebna. To si redki primeri, kjer študent ni prepričan ali je vesel ali žalosten, ko ga deduje. Vljudno te prosim, da ne dodajaš slik.
Zdaj vemo, kdo trola v tej temi.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Eduardo ::

energetik je izjavil:

moraš pa vedeti, da ko bo klanec, bo obrate nabilo nad 4k.


Pa dej nehi no. Taka retorika v kombinaciji s Corollo je samo smeh. Samo babicam se zdi, da jih ne "nabilo" na 4k. Sedaj mi je jasno zakaj imaš 1.8l motor z nič konji. Ker neka določena grupa znotraj joka, če obrati gredo nad 3k.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: energetik ()

energetik ::

Tvoj doprinos k tej temi je točno 0. Če nimaš kaj pametnega povedat, raje ne bluzi.
vires in numeris

Eduardo ::

energetik je izjavil:

Zdaj vemo, kdo trola v tej temi.


Problem je, da ne trolam. Taki kot ti ste nekako tip človeka, ki mi pove, da je recimo Ljudmila Novak idealna žena, ker ima kariero, kuha, umirjena, urejena, skratka objektivno super. Ker za kaj pa potrebuješ ženo? Samo "vozit" pa je ne bi šel nihče.

energetik je izjavil:

Tvoj doprinos k tej temi je točno 0. Če nimaš kaj pametnega povedat, raje ne bluzi.


Kakor kaj? Ok ok, se vdam, Corolla FTW. Vsi Corolle, dejmo fan club. Dejmo nabijati obrate do 4k! To je tako racionlano, da sem dobil potrebo vsem razlagati, zakaj je njihov X5 hibrid totalno sranje. Napačen hibrid? Morda nezanesljiv? Kdo pa je tako nor, da bo toliko plačal? Corolla, to je ja to.

Znotraj jočem....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Gambino ::

Eduardo je izjavil:

energetik je izjavil:

Zdaj vemo, kdo trola v tej temi.


Problem je, da ne trolam. Taki kot ti ste nekako tip človeka, ki mi pove, da je recimo Ljudmila Novak idealna žena, ker ima kariero, kuha, umirjena, urejena, skratka objektivno super. Ker za kaj pa potrebuješ ženo? Samo "vozit" pa je ne bi šel nihče.



Ha ha golf z 245HP je cool avto, potem se nisi še peljal z cooool avtom!

Za normalne je pač Corola racionalni nakup, boljši nakup kot GNOJF, tako pač je.
In če gledamo trg, svetovni, Toyota to potrjuje!

Eduardo ::

Sej sem napisal, da Golf nima dovolj konjev iz prvega motorja. Sem vzel nazaj. Pač na hitro sem pogledal kaj je konkurenca in mi je deloval zanimiv, ker ni izgledal tako zelo švohoten. Pac vzameš golf GTI in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

mikhaair ::

Toyota hibrid zna jadrat?
Npr. vrhunski klanec navzdol.
Ali se ice motor izklapljam le pod 50 km h?

denabiker ::

Malo nazaj ste debatirali, kako sploh mora sistem delat in to sami lastniki hibridov. Razmišljam, kako še bo to zanimivo popravljat čez čas, ko bo začelo zajebavat. Še sam, ko se kaj lotim popravljat elektroniko, mi občasno živce kravžlja.

d_DJ ::

Eduardo je izjavil:



Problem je, da ne trolam.


Potem si pa pač premalo izobražen. Ne ločiš med priključnimi, klasičnimi in blagimi hibrid. In nekateri ne kopujemo "cool" avtov za to da ženske dobimi. Če ti to rabiš se mi pa smiliš. Prav tako si včeraj napisal:

"Jaz bi tudi menjal našega dizla za hibrida, če lahko jaz določim katerega hibrida."

Kar mi da misliti, da najbrš živiš pri starših in nimaš nobene izbire... Dons si pa z levo nogo ustal in zlivaš svoje frustracije tu na forumu.

Eduardo ::

A dej nehi no. Js se smatram, kot da imam smisel za humor.

Drugače se ne gre "za dobiti ženske". Gre se za, da razumeš marketing, da veš kaj imajo ljudje radi, da znaš narediti doživetje itn. Bejbe ti ne dobi avto. Posebej, če je kdo obseden z avtom. Če pa vzameš avto, ker je kul, hišo ali primerno stanovanje, ker je fino in tako naprej, pa to naredi lepo doživetje, lepo življenje, ki obdano z lagodnostjo. To pa imajo bejbe dejansko rade. Ne freaka s Ferrarijem ampak tipa, ki je vzel Ferrarija, ker ga je preizkusil in mu je bil super.

O meni ti da mislit narobe. Sploh ne vem kako to ekstrapoliraš? Nekdo, ki promovira doživetje nad golo kalkulacijo pač ne bo živel pri starših. Bo pa tisti, ki gleda vsak cent in vse računa, ker bo kaj prihranil. Corolla je morda točno za take, da nimajo ravno Dacije, potem pa opravicujejo tistih nekaj igrack, ki so prisle zraven, da jim notranji računovodja ne preveč teži.

Pa dejte no, prosim vas. Ne moreš biti nek oboževalec Corolle. To je bizarno. Ajde, da jo vzameš, samo, da jo daš nad proper hude nemške avte pa je neko samotolažilno sredstvo. Če bi Corolle imele fan club bi drugo ime kluba bilo "Zveza društev upokojencev Ljubljana Moste Polje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Utk ::

mikhaair je izjavil:

Toyota hibrid zna jadrat?
Npr. vrhunski klanec navzdol.
Ali se ice motor izklapljam le pod 50 km h?

Izklaplja do nekje 120 na uro.

denabiker je izjavil:

Malo nazaj ste debatirali, kako sploh mora sistem delat in to sami lastniki hibridov. Razmišljam, kako še bo to zanimivo popravljat čez čas, ko bo začelo zajebavat. Še sam, ko se kaj lotim popravljat elektroniko, mi občasno živce kravžlja.

Toyota dela hibride že dobrih 20 let, če ni 25. Sistem je v osnovi isti, samo 4x, 5x izboljšan, pa že s prvim ni bilo kaj dost narobe. Prius je bil zmeraj najbolj zanesljiva toyota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mikhaair ::

Utk je izjavil:

mikhaair je izjavil:

Toyota hibrid zna jadrat?
Npr. vrhunski klanec navzdol.
Ali se ice motor izklapljam le pod 50 km h?

Izklaplja do nekje 120 na uro.

denabiker je izjavil:

Malo nazaj ste debatirali, kako sploh mora sistem delat in to sami lastniki hibridov. Razmišljam, kako še bo to zanimivo popravljat čez čas, ko bo začelo zajebavat. Še sam, ko se kaj lotim popravljat elektroniko, mi občasno živce kravžlja.

Toyota dela hibride že dobrih 20 let, če ni 25. Sistem je v osnovi isti, samo 4x, 5x izboljšan, pa že s prvim ni bilo kaj dost narobe. Prius je bil zmeraj najbolj zanesljiva toyota.


Na dolgem in/ali strmem klancu zažene ice za zaviranje? Se tudi pri spustu ICE večrat zažene/ugasne za namen zaviranja?
Se da to regulirat s fizičnim zaviranjem, da ostane v 'glide' načinu?

Utk ::

Najprej polni baterijo, ko je polna, začne zavirat z motorjem, da ta občutek zaviranja ostane približno enak. Če pustiš v čisti avtomatiki, bo dvignilo obrate tudi tam do 4000, če je zelo strm spust.
Če daš malo gasa, bo spustil obrate na 2000 ali pa 1500, odvisno, in bo tolk manj zaviral (ne bo pa še zato trošil bencina). Dokler ni polna baterija lahko s plinom reguliraš toliko da ostane motor ugasnjen, ne pa toliko, da bi praznil baterijo, ko pa je enkrat baterija polna, bo pri spustu motor stalno delal, tudi če samo s 1000 obrati. Ko boš dal plin, se šele (lahko) ugasne in se voziš potem na elektriko en čas. To je čista avtomatika. Lahko pa posreduješ in odvisno od letnika, motorja, še malo bolj spustiš ali dvigneš obrate z "menjalnikom". Ampak v resnici ti tega ni treba delat, ker glede tega je zelo pameten, razen če veš da bo dolg spust in bi hotel počasi napolnit baterijo, ne pa že takoj na začetku, ampak to so že nianse za eksperte...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

Pa dejte no, prosim vas. Ne moreš biti nek oboževalec Corolle. To je bizarno. Ajde, da jo vzameš, samo, da jo daš nad proper hude nemške avte pa je neko samotolažilno sredstvo. Če bi Corolle imele fan club bi drugo ime kluba bilo "Zveza društev upokojencev Ljubljana Moste Polje".

No dej povej kater razburljiv avto imaš ti. Prej si nekaj o foresterju fantaziral...ker če je kaj bolj bednega na svetu od toyot, je pa to definitivno subaru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Utk je izjavil:


No dej povej kater razburljiv avto imaš ti. Prej si nekaj o foresterju fantaziral...ker če je kaj bolj bednega na svetu od toyot, je pa to definitivno subaru.


Ha? Jaz sem ga samo imel šanso peljati in sem samo želel povedati, da je hibrid in da je poraba višja kot pri podobne velikem dizel SUV. Drugače pa je definitivno bolj kul od cenovno ugodnih Toyot (od Yaris do RAV 4), ker je dosti bolj terenski. Seveda ni bolj kul od Toyot tipa Land Cruiser, ki bi bil mimofrede zelo verjetno moj izbor, če bi kupoval kamot terenca. Ker nov mi deluje super.

J.McLane ::

... še vedno nisi povedal kateri cool avto voziš, ne upaš?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Eduardo ::

J.McLane je izjavil:

... še vedno nisi povedal kateri cool avto voziš, ne upaš?


Ker se sploh ne morem zlagati?

tony1 ::

"No dej povej kater razburljiv avto imaš ti. Prej si nekaj o foresterju fantaziral...ker če je kaj bolj bednega na svetu od toyot, je pa to definitivno subaru."

True dat. 8-)

Eduardo ::

Nimam Foresterja. :P

Utk ::

My money is on neka suv grdosija od volkswagna, če ne celo škoda.

Isti si kot Komotar...strašno pameten za tuj denar, sam pa vozi nekega najbolj bednega MPV - pa sej nimam nič proti, samo potem ne pametuj o neki športnosti pri običnih avtih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Lol. :D MPV? To so menda družinski enoprostorci? Uf to pa ne bi šlo. To bi pa morala biti krizna situacija. Hvala ti bog, da mi ni treba, naj tako ostane. Hvala hvala... Ostali, ne klicat hudiča. Bi prej Corollo, samo ne tisti tadolg abomination. Bi pač potovali z manj krame.

Utk ::

Sej nism reku da imaš ti mpv. Taki kmetavzarji kot si ti ne morejo imet drugega kot nek kvazi SUV. Najbrž celo od škode. Jajks...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Eduardo ::

Kaj je kvazi SUV? Kaj ni SUV kvazi terensko vozilo? Toliko še dodam brez laganja, you lost your money.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Utk ::

Kaj, še hujše je od škode? Jaz bi tudi lagal na tvojmu mestu...

Ja, SUV je kvazi terenc, potem imaš pa še kvazi suve, ki še kvazi terenci niso.

Gregor P ::

Očitno v ZDA kupci vsaj trenutno preferirajo hibride

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

igorpec ::

Utk je izjavil:

Najprej polni baterijo, ko je polna, začne zavirat z motorjem, da ta občutek zaviranja ostane približno enak. Če pustiš v čisti avtomatiki, bo dvignilo obrate tudi tam do 4000, če je zelo strm spust.


PHEV tega ne rabi počet. Go greš dol, polniš. Praktično vedno. Po klancu dol tudi redko startaš s 100% baterijo in za napolnit nazaj na 100% rabiš precej dolg klanec ... Sam skušam prej več vozit na štrom, da pridem na vrh klanca prazen. Bom pa enkrat poskusil če kak tak režim obstaja. Pričakoval bi da ja.

4000 obratov? Ne vem če sem ga kdaj že spravil čez ;) max power doseže pri 3600rpm, navor pri okoli 2k. No, na obrate nisem pozoren, ker je ICE redko v funkciji in ker bulk pospeševanja itak opravi štrom.

Utk je izjavil:

ko pa je enkrat baterija polna, bo pri spustu motor stalno delal, tudi če samo s 1000 obrati. Ko boš dal plin, se šele (lahko) ugasne in se voziš potem na elektriko en čas.


Iz recimo Rakitne, ob startu z bolj ali manj prazno baterijo, se pri neslišnem spustu nabere dovolj vsaj za do uvoza na AC. PHEV je kul, pa magari Toyotin.

Utk ::

Če ne živiš ravno na Vršiču, vsi ti spusti v končni porabi v resnici ne naredijo neke strašne razlike med HEV in PHEV, da bi se splačalo doplačat za phev karkoli, ker že izguba dela prtljažnika je kar visoka cena. Če bi ostal prtljažnik enak, bi jaz za pheva doplačal tam 2 jurja, morda 3. Več ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

igorpec ::

Utk je izjavil:

Če ne živiš ravno na Vršiču, vsi ti spusti v končni porabi v resnici ne naredijo neke strašne razlike med HEV in PHEV, da bi se splačalo doplačat za phev karkoli, ker že izguba dela prtljažnika je kar visoka cena.


"kul" nima zveze z preračunljivostjo in hibrida ne kupujejo samo preračunljivci, čeprav se te brezplačne vožnje počasi seštevajo oz. odbijajo od skupne porabe. Gotovo se bolj splača vzet navadnega bencinarja. O tem ni nobenega dvoma.

Dno prtljažnega prostora je na GLC PHEV dvignjeno za cca. 1.5cm, komaj opaziš. Pri limuzinski izvedenki pa velike škatlje ni mogoče spregledati. Lastnosti PHEV-a so zaradi precej večje baterije tudi precej drugačne od HEV, več kot bi bili lastniki HEVa pripravljeni sprejeti. Samo to sem hotel dodati.

Sam si bi želel le večje baterije, magari na račin manjše posode za gorivo.

Utk ::

Dno prtljažnega prostora je na GLC PHEV dvignjeno za cca. 1.5cm, komaj opaziš.

Jah, ampak če ni phev, ima najbrž pod tem dnom še kar nekaj prostora?

Sam si bi želel le večje baterije, magari na račin manjše posode za gorivo.

Za ta denar si lahko kupiš tudi konkreten EV, ki je pač boljši.

Gregor P ::

igorpec je izjavil:

Sam si bi želel le večje baterije, magari na račin manjše posode za gorivo.
Posode za gorivo so pri hibridih že sedaj premajhne - MOM*. Tako da če hočeš imeti večje baterije imaš na trgu EV-je za v te namene.


* moje osebno mnenje
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

J.McLane ::

Glede hibridov priporočam poslušanje podkasta Atmosferci z Boskarolom, kar nekaj zanimivh anekdot:


https://podcasts.apple.com/si/podcast/i...

Prvi v Evropi je homologiral Priusa (1998?)
Med prvimi je imel Plug-in Priusa (demonstracijska vozila, ki niso bila za prodajo - 2010)
Sedaj vozi Lexus RZ (EV)

Jaz sem bil velik zagovornik hibridov od 2010 naprej, od takrat imam tudi Priuse, sedaj se pa počasi nagibam proti plug-in, če ne kar EV.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

energetik ::

Eduardo je izjavil:



Kakor kaj? Ok ok, se vdam, Corolla FTW. Vsi Corolle, dejmo fan club. Dejmo nabijati obrate do 4k! To je tako racionlano, da sem dobil potrebo vsem razlagati, zakaj je njihov X5 hibrid totalno sranje. Napačen hibrid? Morda nezanesljiv? Kdo pa je tako nor, da bo toliko plačal? Corolla, to je ja to.

Znotraj jočem....
Sploh ni noben fan club, samo ni treba v temo vlačit navadnega dizla, če je tema o hibridih. Je pa res, da je Toyotin pogon IMHO zoptimiran do konca, kar se tiče izrabe ICE.
Kar jaz "zamerim" Toyoti je, da ima sploh v ponudbi 1.8 mašino. Sam nase sem malce jezen, da nisem vzel 2.0, sploh ker sem nabavil pred norimi podražitvami in bi 2.0 SOL takrat dobil za res ugodno ceno (če gledam na trenutne cene).
Vse kar "manjka" je, da se na e-CVT našrafa dovolj močan ICE in se ga omeji na recimo 3k RPM.
2,5L mašina v Corolli bi bila zakon.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Sparkxl ::

Pa si vozil posodobljenega 1.8? Jaz jim nimam kaj za zamerit, pelje se vrhunsko. Na njega sem presedlal iz VW 4 cilinderskega TSI, za katerega sem bil mnenja da je res super. No saj je, ampak ta od toyote je 2 levela boljši

Gregor P ::

Po mojem je 1.8 tudi čisto ok, pač najbrž malo odvisno, kako "agresivno" voziš, imaš rad malo več pospeške, ali ti ti ne pomenijo kaj dosti ipd. v vsakem primeru dobiš solidno tehnološko podkrepljeno vozilo, ki se lepo pelje. Se pa razume, da je to Toyota, torej japonski ljudski avto. Ne moreš pričakovati ne vem kašnega "infotainment-a" itd. Če hočeš še bolj varčevati z gorivom, bi moral najbrž vzeti tudi manjše gume/kolesa/platišča in ne tiste ta velike, ki pridejo z višjimi paketi opreme itn.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Eduardo ::

energetik je izjavil:

Sploh ni noben fan club, samo ni treba v temo vlačit navadnega dizla, če je tema o hibridih.


Ok ok. Me je malo zaneslo, ker sem imel občutek, da je bilo prisotne mnenje, da hibridi nujno prihranijo.

Kar sem gledal jaz, sem dobil občutek, da ali ni nekega posebnega učinka pri porabi, ali pa je morda celo konktraproduktivno, če ni šans za regen.

Ampak kaj pa je važno pri avtu s skupno 140 konji ali pa celo manj? Kaj je res smiselno toliko tehnologije pri taki skromnosti? Taki avti bolj ko ne vsi pijejo pod 7l, če ne radikalno manj. To bo zelo zelo težko 500€ prihranka na leto, da ne bo bolj 200€. Morebitno popravilo pa stane koliko?

Kar se tiče tiste čarobne vožnje pa to zmore že sam CVT. Navadna Corolla pa stane koliko manj od hibrida? Jaz gledam, da tretjino manj. To pa je kar hudo doplačilo za avtomatski menjalnik. Če pa lahko naročiš navadno CVT pa je verjetno kakšne tri tisočake več.

Utk ::

Bom se kar citiral: sramotiš se.

Sparkxl ::

Eduardo je izjavil:

energetik je izjavil:

Sploh ni noben fan club, samo ni treba v temo vlačit navadnega dizla, če je tema o hibridih.


Ok ok. Me je malo zaneslo, ker sem imel občutek, da je bilo prisotne mnenje, da hibridi nujno prihranijo.

Kar sem gledal jaz, sem dobil občutek, da ali ni nekega posebnega učinka pri porabi, ali pa je morda celo konktraproduktivno, če ni šans za regen.

Ampak kaj pa je važno pri avtu s skupno 140 konji ali pa celo manj? Kaj je res smiselno toliko tehnologije pri taki skromnosti? Taki avti bolj ko ne vsi pijejo pod 7l, če ne radikalno manj. To bo zelo zelo težko 500€ prihranka na leto, da ne bo bolj 200€. Morebitno popravilo pa stane koliko?

Kar se tiče tiste čarobne vožnje pa to zmore že sam CVT. Navadna Corolla pa stane koliko manj od hibrida? Jaz gledam, da tretjino manj. To pa je kar hudo doplačilo za avtomatski menjalnik. Če pa lahko naročiš navadno CVT pa je verjetno kakšne tri tisočake več.


Zakaj sploh brainstormaš sam s sabo o zadevah, o katerih se ti niti sanja ne?

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Pa si vozil posodobljenega 1.8? Jaz jim nimam kaj za zamerit, pelje se vrhunsko. Na njega sem presedlal iz VW 4 cilinderskega TSI, za katerega sem bil mnenja da je res super. No saj je, ampak ta od toyote je 2 levela boljši
Ne. Saj se tudi moj pelje super, le če si dosti na AC klancih in pri visokih hitrostih, rabiš vsaj 2.0. Sicer se jaz dnevno vozim le po LJ obvoznici (vemo kako je v konici), kjer pa je tudi 1.8 zakon.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Eduardo je izjavil:

Navadna Corolla pa stane koliko manj od hibrida? Jaz gledam, da tretjino manj. To pa je kar hudo doplačilo za avtomatski menjalnik. Če pa lahko naročiš navadno CVT pa je verjetno kakšne tri tisočake več.

To je zdaj bolj opozorilo za vse ostale, ki slučajno razmišljate, ali bi morda rajši kupili navadno bencinsko Corollo namesto hibridne. Prosim ne! Opustite to bogokletno misel. Razlika med navadno in hibridno je kot noč in dan. Praktično neprimerljivo. Pa kakor vem, jih tudi proizvajajo v različnih državah (po spominu navadne v Turčiji in hibridne v VB; naj me prosim popravi, tisti ki ve bolj točno).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

energetik ::

A sploh še prodajajo navadne?
vires in numeris

Gregor P ::

Po mojem da ja.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Eduardo ::

Avto net mi jih pokaže. In če gledam konkurenco dobiš zanimive zadeve.

Konfort:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Če še drži kaj slovesa. Prihraniš razliko v gorivu.

Ali pa športno. To BMW ne razočara:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Ali pa Corolla.

MrStein ::

energetik je izjavil:

MrStein je izjavil:


Škoda Octavia 1.5 TSI
110 km/h poraba 4,9 L/100km
130 km/h poraba 5,5 L/100km
In to si naredil na popolni ravnini, sam v avtu?

Pot na dopust čez Slovenijo, prtljažnik do stropa, pa še med nogami.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gregor P ::

Eduardo je izjavil:


https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
Če še drži kaj slovesa. Prihraniš razliko v gorivu.

Kot je meni znano so hibridni Peuegoti zelo slabega slovesa.:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Eduardo ::

Ni hibrid. Samo je dosti cenejši. Pač konkurenca je huda. Tistega BMWja vzamem v sekundi čez Corollo. Pač mene čudi, da hibridi sploh gredo v promet v tem segmentu. Ajde ne rečem pri kakšnih brutusih, kjer se poraba dejansko pozna in ni zanemarljiva, kjer hočeš dodatno moč itn. Samo pri teh sparovčkih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Gregor P ::

Pardon. Sem avtomatično mislil, da je hibrid, ker je tema o hibridih. Peugeoti so mi na splošno zelo lepi, samo mi pa ni udobno oz. všeč njihova notranjost.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Eduardo ::

Vem, da je malo offtopic, samo ko je govora o takem bracketu me ne neha begati, da se izplača preplačati. Na koncu za tretjino več, pa še vedno voziš Corollo.

Razumem, da avtu za 60.000€ dodaš dobre 10% ceni in dobiš te benefite. In kuri morda namesto 12l 8l, več moči itn. Samo tu govorimo o avtih, ki so pod 150 konjih, katerim cena gre gor 30%!! 8-O

d_DJ ::

Eduardo je izjavil:

Ni hibrid. Samo je dosti cenejši. Pač konkurenca je huda. Tistega BMWja vzamem v sekundi čez Corollo. Pač mene čudi, da hibridi sploh gredo v promet v tem segmentu. Ajde ne rečem pri kakšnih brutusih, kjer se poraba dejansko pozna in ni zanemarljiva, kjer hočeš dodatno moč itn. Samo pri teh sparovčkih?


Dosti cenejši? Osnovni model je trenutno 26k€ hibrid, cvt, nov.

Eduardo ::

Osnovni tadrugi je od 19.000 naprej. Pa že ima aktivni tempomat in dosti opreme. Dobiš občutek, da bi opipana stala morda 15.000€. Dobra za veliko večino. Samo zna biti, da jim je nagajal NCAP in so dali serijsko aktivni tempomat, da se avtomatično ustavi? Če potem pride blizu kakšen konkurent, ki tega nima serijsko na NCAPU in ga kupiš s tem sistemom imaš neprimerno bolj varen avto.
««
43 / 46
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je bencin cenejši od dizla? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21933093 (2578) turan
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45371755 (23179) WizzardOfOZ
»

Nakup novega karavana (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
84085634 (48400) profii
»

Bi kupili avto (nov) z atmosferskim motorjem? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35145550 (35621) -valvoline-

Več podobnih tem