» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
599 / 607
»»

Kanban ::

zavajon je izjavil:

ginekk je izjavil:

zavajon je izjavil:


Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne, ni res. Dohodniski razredi so drugačni, poleg tega poznajo tudi socialno kapico.

Pri nas lahko pri ogromni plači za osnovno zdravstveno zavarovanje plačuješ po 1, 5k, 10k, tudi 100k na mesec, pač zgornje omejitve ni.

Enako velja za pokojnino, pri nas lahko komot plačuješ 10k EUR za ZPIZ mesečno, če imaš zadostno plačo, zgornje omejitve ni, pri čemer pa bo vseeno tvoja izplačana penzija še vedno navzgor omejena z večkratnikom najnižje. Kar je absurd.

Sem sicer tu že objavil link do primerjave deleža davkov in prispevkov v BDP, a naj ti bo še enkrat.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents...

Nit te debate, ki si jo s trditvijo načel sam, se mi zdi precej očitno o obdavčitvi plača. Povezava na koncu pa povsem irelevantna za utemeljitev te tvoje trditve.

Razumem pa, če si jo prilepil kar tako malo za okras, v smislu "nimam pojma, če je to, kar trdim o plačah res, ampak hej, imamo pa skupne davke, carine, prispevke etc primerljive z evropo". Kar pa spet nič ne pove o tvojo prvotni trditvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

zavajon ::

Na, da boš nehal težit ;)
Tax rates in Europe @ Wikipedia

Mato989 ::

Torej v obdavčitvi dela smo top 6...

Pred nami je 5 držav od katerih so 4 v odlični kondiciji glede višine plač itd... in Italija...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

ginekk ::

Mato989 je izjavil:

Torej v obdavčitvi dela smo top 6...

Pred nami je 5 držav od katerih so 4 v odlični kondiciji glede višine plač itd... in Italija...


Smo pa višje od šestega mesta, če vzameš stran rumeni del - torej tiste davščine, ki jih od plače plača delodajalec.

Skratka bruto plače so top opremenjene v EU, daleč nad OECD povprečjem.

Kanban ::

zavajon je izjavil:

Na, da boš nehal težit ;)
Tax rates in Europe @ Wikipedia

Končno si sproduciral nekaj relevantnega in kar že vsi vemo - plače so pri nas precej obremenjene. Na seznamu je namreč precej več razvitih držav, ki imajo nižjo obremenitev kot mi, kot tistih razvitih, ki imajo višjo. Še vse Golobove spremembe začnejo delovati (dodatno zavarovanje je že, prispevek za dolgotrajno oskrbo bo kmalu), pa mogoče splezamo še za kakšno mesto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

zavajon ::

To kaže le na to, da je premoženje pri nas precej malo obremenjeno.
Moramo le uvesti nepremičninski davek, s katerim bo lastnik povprečnega stanovanja plačal 2k letno davka, pa lahko davek na plače precej znižamo in se s tem na tej lestvici spustimo dosti nižje.
Saj si tega želiš, mar ne?

Utk ::

Jaz si, ampak 95% si ne.

Kanban ::

zavajon je izjavil:

To kaže le na to, da je premoženje pri nas precej malo obremenjeno.
Moramo le uvesti nepremičninski davek, s katerim bo lastnik povprečnega stanovanja plačal 2k letno davka, pa lahko davek na plače precej znižamo in se s tem na tej lestvici spustimo dosti nižje.
Saj si tega želiš, mar ne?

Ne, tudi tega ne kaže ta graf, ali pa tisti tvoj prejšnji. Belgija, Nemčija, Francija in Italija imajo vse precej visok davek na nepremičnine, pa so pred nami po obdavčitvi plač.

Drugače pa ja, sem za enostaven, transparenten način obdavčitve vseh nepremičnin, brez nepregledne množice prekrivajočih se olajšav, ki jih ne znajo našteti (in kontrolorati) niti tisti zadolženi pri koritu.

kamiKaZaA ::

Utk je izjavil:

Jaz si, ampak 95% si ne.

Jaz takoj podpišem, če bom plačal 2k davka in bo moja plača manj obremenjena in bom posledično dobil 2,4k več letno (200€ neto več na mesec). Ampak hkrati vem kaj bo. Plačati bom moral nekje 1k do 1,5k nepremičninskega davka letno, plačo pa mi bodo razbremenili za 40€ neto na mesec (cca. 0,5k na leto). Tako bom imel manj kot danes, ko tega davka ni in če bo tako potem jaz tega nepremičninskega davka ne podpiram. V tistem 1. primeru pa ga.

Kaj mislite da bo vlada naredila? Tisti 1. scenarij ali 2. scenarij?

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

To kaže le na to, da je premoženje pri nas precej malo obremenjeno.
Moramo le uvesti nepremičninski davek, s katerim bo lastnik povprečnega stanovanja plačal 2k letno davka, pa lahko davek na plače precej znižamo in se s tem na tej lestvici spustimo dosti nižje.
Saj si tega želiš, mar ne?



Seveda, saj smo tudi povedali kako mora zgledati tak davek da bo imel smisel...

Ključne zadeve morajo biti sledeče:

1. Flat rate ne glede na število nepremičnin in karkoli torej lastnik dobi X,X% davka na vrednost nepremičnine
2. Ukine se davek na oddajo
3. Zniža se obremenitev plač in pogojno še spjem skenslat nazaj davek na 4% do 100k...

Tako se to dela brez olajšav itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Hahahaha, ti misliš da ti bojo za 40EUR znižali davek na plače? Niti evra ti ne bojo znižali. Samo nove davke nabijajo, kdaj so že kdaj znižali odkar je Golob na oblasti?

A gremo stave pobirat kako dolgo bo ta dodatni davek 3% na prihodek podjetji za posledice popolav. A če bojo v naslednjih 3 letih še kakšne poplave gremo na 25%?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

kamiKaZaA ::

maticb492 je izjavil:

Hahahaha, ti misliš da ti bojo za 40EUR znižali davek na plače? Niti evra ti ne bojo znižali. Samo nove davke nabijajo, kdaj so že kdaj znižali odkar je Golob na oblasti?

No to pa imaš prav. Obstaja še torej 3. scenarij, da uvedejo davek na nepremičnine in sploh obdavčitve plač ne znižajo ali pa celo zvišajo. Ravno zato sem absolutno proti obdavčitvi nepremičnin, če ne mislijo razbremeniti plač za najmanj toliko kot bo znašal davek na nepremičnine.

zavajon ::

Mato989 je izjavil:


Seveda, saj smo tudi povedali kako mora zgledati tak davek da bo imel smisel...

Ključne zadeve morajo biti sledeče:

1. Flat rate ne glede na število nepremičnin in karkoli torej lastnik dobi X,X% davka na vrednost nepremičnine
2. Ukine se davek na oddajo
3. Zniža se obremenitev plač in pogojno še spjem skenslat nazaj davek na 4% do 100k...

Tako se to dela brez olajšav itd...


Ti si že večkrat povedal, da je zate sprejemljiv samo tisti davek, ki ga ne plačaš ti ;)

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda, saj smo tudi povedali kako mora zgledati tak davek da bo imel smisel...

Ključne zadeve morajo biti sledeče:

1. Flat rate ne glede na število nepremičnin in karkoli torej lastnik dobi X,X% davka na vrednost nepremičnine
2. Ukine se davek na oddajo
3. Zniža se obremenitev plač in pogojno še spjem skenslat nazaj davek na 4% do 100k...

Tako se to dela brez olajšav itd...


Ti si že večkrat povedal, da je zate sprejemljiv samo tisti davek, ki ga ne plačaš ti ;)


Ne jaz sem za tisti davek kjer imajo potem DELOVNO AKTIVNI več denarja kot prej, delovno NEAKTIVNI pa manj

Zdaj kaj sem pa jaz pa je jasno ampak to je tudi predlog OECD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

kamiKaZaA je izjavil:

No to pa imaš prav. Obstaja še torej 3. scenarij, da uvedejo davek na nepremičnine in sploh obdavčitve plač ne znižajo ali pa celo zvišajo. Ravno zato sem absolutno proti obdavčitvi nepremičnin, če ne mislijo razbremeniti plač za najmanj toliko kot bo znašal davek na nepremičnine.

Zakaj za najmanj toliko? In kako naj dobijo razliko, če bo več kot toliko?

feryz ::

Samo totalni kreten lahko misli, da bodo nov ali spremenjen davek uvedli zato, da bo manj davka in bo več ostalo ljudem.
Še posebej po tem, ko se hvalijo, koliko več bodo pobrali. Res moraš biti ultra kreten, da misliš tako.

BuDi79 ::

Utk je izjavil:

Normalno. Ampak ne zastonj.
So rekli židi za hiše, ki jih je oblast želela po vojni. Pa so dobili "ponudbe, ki jih ni bilo mogoče zavrniti".

ginekk ::

Če produktivnost populacije raste, tudi ni nobene logike zakaj je treba potem davek stalno višat.

Odkar je krizni dvig DDVja postal permanenten, jaz nobeni naši vladi glede davkov ničesar več ne verjamem.

Absurd je sploh da je potrebno na veliko večino storitev in izdelkov plačat še 22% državi. In da se ta davek uporabi še čez druge davke. Nima veze recimo, da je cena goriva že obremenjeno s trošarino, čez vseeno še pride dodatnih 22% DDVja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Telbanc ::

zavajon je izjavil:

To kaže le na to, da je premoženje pri nas precej malo obremenjeno.
Moramo le uvesti nepremičninski davek, s katerim bo lastnik povprečnega stanovanja plačal 2k letno davka, pa lahko davek na plače precej znižamo in se s tem na tej lestvici spustimo dosti nižje.
Saj si tega želiš, mar ne?


Ne vem zakaj ne bi plačali 10.000 evrov davka na povprečno nepremičnino na leto, zakaj samo 2k. Prej bomo vsi v hosti in se borili za staro pravdo. 8-)
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Utk ::

BuDi79 je izjavil:

Utk je izjavil:

Normalno. Ampak ne zastonj.
So rekli židi za hiše, ki jih je oblast želela po vojni. Pa so dobili "ponudbe, ki jih ni bilo mogoče zavrniti".

Sej sej, tu nekje smo. Samo po kakem scenariju se to lahko dobro konča?

Torrent ::

Že cvilite, pa še čisto nič niso naredili? Itak imate vsi 1001 način, kako se izognit novim davkom. Sploh ne vem, v čem je problem? Aja, radi davke plačujete in se bojite, da bi jih mogli nehat, ker bo pa zdaj res preveč. :))

feryz ::

Cvilimo?
Saj meni se taki smilijo, kot si ti, ki misliš, da boš na boljšem. Boš dobil pa po p... da ne boš vedel čigav si.
Jaz se zase že znajdem, o tem ni treba dvomiti. Kar pa ne pomeni, da ne želim raji pomagati.

Saj veš, dopolnilno zavarovanje. Vsi so bili hepi, zdaj pa imajo.
Jaz ga nikoli v življenju nisem plačal, tudi zdaj ga ne. Ena brezvezno postavka na plačilni listi pač. Zraven nebroj ostalih davkov.

Torrent ::

Ja, cvilite.
Seveda, smilim se ti, zato pa cviliš. Za mene. Hvala. :)) Le kaj bi brez takih altruistov, kot si ti. Raja samo zarad tebe živi v utopiji. V glavnem ti se lepo znajdi in nehaj cvilit za "nas".

Kaj imamo z dopolnilnim zavarovanjem? Ja dopolnilno zavarovanje. To je bila odlična poteza. Celo življenje plačujem, tako kot 95% ostalih prebivalcev, sedaj pa ne samo, da zavarovalnice niso mogle zvišat cen, ampak v praksi celo manj plačujem, ker gre iz bruto plače. Seveda se tud tukaj najdete taki, ki cvilite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Že cvilite, pa še čisto nič niso naredili?

Seveda, saj je cviljenje kot navijanje. Saj veš ko začneš gledati tekmo, pa še nič ne naredijo pa imaš svojega favorita. Na koncu je pa večinoma čisto vseeno kdo zmaga, saj večina od tega nima kaj veliko več ali manj.

kamiKaZaA ::

johnnyyy je izjavil:

Torrent je izjavil:

Že cvilite, pa še čisto nič niso naredili?

Seveda, saj je cviljenje kot navijanje. Saj veš ko začneš gledati tekmo, pa še nič ne naredijo pa imaš svojega favorita. Na koncu je pa večinoma čisto vseeno kdo zmaga, saj večina od tega nima kaj veliko več ali manj.

Imaš. Zadovoljstvo. In tisti dober občutek s katerim (lažje) lepše zvečer zaspiš. In Torrent, kateri nič nima in živi v hotelu Mama bo lepše spal, ko bodo uvedli davek na nepremičnine, ker ga on ne bo plačeval, bodo pa ga vsi ostali. Veš kakšno zadovoljstvo bo to za njega?

zavajon ::

Zadovoljstvo in miren spanec ima lahko različne vzroke, odvisno od človeka in njegove etike. Nekdo zvečer mirno zaspi zato, ker se zaveda, da je plačal manj davkov kot bi jih moral, drugi pa zato, ker je z njegovim davkom ostalo vsaj malo socialne družbe in ni v nevarnosti, da mu bo ponoči en lačen vdrl v stanovanje.

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

johnnyyy je izjavil:

Torrent je izjavil:

Že cvilite, pa še čisto nič niso naredili?

Seveda, saj je cviljenje kot navijanje. Saj veš ko začneš gledati tekmo, pa še nič ne naredijo pa imaš svojega favorita. Na koncu je pa večinoma čisto vseeno kdo zmaga, saj večina od tega nima kaj veliko več ali manj.

Imaš. Zadovoljstvo. In tisti dober občutek s katerim (lažje) lepše zvečer zaspiš. In Torrent, kateri nič nima in živi v hotelu Mama bo lepše spal, ko bodo uvedli davek na nepremičnine, ker ga on ne bo plačeval, bodo pa ga vsi ostali. Veš kakšno zadovoljstvo bo to za njega?


Ti se kr tolaži z lažmi, če boš tako lepše spal. Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Zadovoljstvo in miren spanec ima lahko različne vzroke, odvisno od človeka in njegove etike. Nekdo zvečer mirno zaspi zato, ker se zaveda, da je plačal manj davkov kot bi jih moral, drugi pa zato, ker je z njegovim davkom ostalo vsaj malo socialne družbe in ni v nevarnosti, da mu bo ponoči en lačen vdrl v stanovanje.

Kar si opisal je bolj odvisno od prepričanja in izkušenj, kot od etike.

velikBrokoli ::

Torrent je izjavil:



Ti se kr tolaži z lažmi, če boš tako lepše spal. Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.


Koliko davka in prispevkov si plačal?

kamiKaZaA ::

velikBrokoli je izjavil:

Torrent je izjavil:



Ti se kr tolaži z lažmi, če boš tako lepše spal. Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.


Koliko davka in prispevkov si plačal?

0€. On je neto prejemnik (socialkar v hotelu Mama).

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.

Imamo novo definicijo za luzerje. Luzer je po Torrentovo vsak, ki živi v lastni (lastniški) nepremičnini in hodi v službo delat. Jack-i pa so po novem vsi v najemu ali v hotelu Mama ali na socialki ali kombinacija zadnjih dveh.

ginekk ::

Ja, podpiramo ga jasno ostali davkoplačevalci že odkar je v porodnišnici ven padel. Pol pa še jokca, da ni dovolj.

matobeli ::

kamiKaZaA je izjavil:


Imamo novo definicijo za

bedake. Čestitke.

kamiKaZaA ::

matobeli je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:


Imamo novo definicijo za

bedake. Čestitke.

OK. Tudi prav, če smo vsi, kateri smo lastniki nepremičnin za tebe bedaki. Se ne obremenjujem glede teh izjav. Samo, da se ti bolje počutiš.

Torrent ::

velikBrokoli je izjavil:

Torrent je izjavil:



Ti se kr tolaži z lažmi, če boš tako lepše spal. Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.


Koliko davka in prispevkov si plačal?


Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

Jaz sem že toliko davka in prispevkov plačal, da si taki luzerji kot ti niti predstavljat ne morejo. Luzerji pa samo cvilite.

Imamo novo definicijo za luzerje. Luzer je po Torrentovo vsak, ki živi v lastni (lastniški) nepremičnini in hodi v službo delat. Jack-i pa so po novem vsi v najemu ali v hotelu Mama ali na socialki ali kombinacija zadnjih dveh.


Ne rabimo nove definicije. Si ti dovolj dobra definicija za luzerje.

ginekk je izjavil:

Ja, podpiramo ga jasno ostali davkoplačevalci že odkar je v porodnišnici ven padel. Pol pa še jokca, da ni dovolj.


Kaj pa vem. Ob vsaki novici, ki se tiče nepremičninskega davka ali gradnje, cvilite kot prašiči med klanjem. Tako da dvomim, da ti koga podpiraš, še najmanj pa mene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:


Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57


Pri bruto plači 9350€ (bruto strošek delodajalca 10.855€) se plača skupaj za 5862,22€ davkov, prispevkov in dohodnine. Torej ti tukaj na forumu prodajaš pravljice, da vsak mesec neseš domov cca. 4.990€ neto (+ še malica in potni, kar je na koncu 5k izplačila) in hkrati jočeš kako si ne moreš privoščiti stanovanja v LJ, ker so predraga. Pri taki plači? To dvoje ne gre skupaj. ;):P

feryz ::

Aja, ti si delojemalec, suženj po domače povedano.
Zato se ti še sanja ne, kaj vse mora nekdo plačati, da sužnju lahko zagotovi delo.
Poleg tistega, kar si ti navedel. Je še mnogo tega, preden država dobi svoje.

kamiKaZaA ::

Ma Torrent naklada. Po domače se laže celi čas. To smo pa sedaj že res vsi ugotovili. Joče kak si ne more privoščiti stanovanja v LJ, ker so predraga, a hkrati vsako leto zasluži za 1/5 novega stanovanja (več kot 60k izplačila letno). To dvoje ne gre skupaj. In sem že napisal definicijo za patološkega lažnivca pa jo bom še enkrat ponovil:

Patološki lažnivec

Ne morete ga soočiti z resnico

Patološki lažnivec pove toliko laži, da ga boste slej ko prej ujeli na laži. Vendar imate lahko veliko dokazov, pa oseba še vedno ne bo hotela priznati, da laže, in sprejeti resnice. Od tu naprej bo samo še huje, zato je bolje, da odnehate in odidete stran.

Utk ::

Oglaša se samo v temah o cenah stanovanj. Plačuje 5 jurjev davkov na mesec in hoče jih še več. Nima za stanovanje v Ljubljani.
Imamo 2 opciji, trol ali idiot.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Oglaša se samo v temah o cenah stanovanj. Plačuje 5 jurjev davkov na mesec in hoče jih še več. Nima za stanovanje v Ljubljani.
Imamo 2 opciji, trol ali idiot.



Dodaj še je podedoval nepremičnino jo ima prazno ampak hoče več davka na njo zato da jo bo prodal ker drugače je pa ne bo, samo če bodo nas vse obdavčili jo bo xD
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

maticb492 ::

Mogoče je pa politik, sej samo ti imajo lahko tako bruto na redno zaposlitev. Patološko laganje je pa itak del zahtev pri tej službi.

Je pa treba tudi razumet, da on z 5 jurjev težko preživi, tako kot njegov kolega Pahor z 3 jurji ne more.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

kamiKaZaA ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Oglaša se samo v temah o cenah stanovanj. Plačuje 5 jurjev davkov na mesec in hoče jih še več. Nima za stanovanje v Ljubljani.
Imamo 2 opciji, trol ali idiot.



Dodaj še je podedoval nepremičnino jo ima prazno ampak hoče več davka na njo zato da jo bo prodal ker drugače je pa ne bo, samo če bodo nas vse obdavčili jo bo xD

Pa zmes je še kupil na javni dražbi za mali denar garažo točno na lokaciji, kjer se nahaja stanovanje.

Kak že gre ono? Aja, sem se spomnil: pol pa svizec zavije čokolado v folijo...

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:


Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57


Pri bruto plači 9350EUR (bruto strošek delodajalca 10.855EUR) se plača skupaj za 5862,22EUR davkov, prispevkov in dohodnine. Torej ti tukaj na forumu prodajaš pravljice, da vsak mesec neseš domov cca. 4.990EUR neto (+ še malica in potni, kar je na koncu 5k izplačila) in hkrati jočeš kako si ne moreš privoščiti stanovanja v LJ, ker so predraga. Pri taki plači? To dvoje ne gre skupaj. ;):P


Sem napisal, da vsak mesec plačam toliko državi? Vem, da je težko razumet nekomu na sociali ali v JS, da je v gospodarstvu plača malo drugače sestavljena. Kdo je reko, da si jaz ne morem privoščit stanovanja? Lahko prilepiš, kje sem to trdil? Ne moreš. Zakaj ne? Ker si v bistvu ti pataloški lažnivec in luzer. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:


Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57


Pri bruto plači 9350€ (bruto strošek delodajalca 10.855€) se plača skupaj za 5862,22€ davkov, prispevkov in dohodnine. Torej ti tukaj na forumu prodajaš pravljice, da vsak mesec neseš domov cca. 4.990€ neto (+ še malica in potni, kar je na koncu 5k izplačila) in hkrati jočeš kako si ne moreš privoščiti stanovanja v LJ, ker so predraga. Pri taki plači? To dvoje ne gre skupaj. ;):P


Sem napisal, da vsak mesec plačam toliko državi?

Seveda si napisal:

Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57

maticb492 ::

Ti ne razumeš, on ma minimalca, sam aprila je dobu 8k bonusa zato ker je pridn.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Torrent je izjavil:


Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57


Pri bruto plači 9350EUR (bruto strošek delodajalca 10.855EUR) se plača skupaj za 5862,22EUR davkov, prispevkov in dohodnine. Torej ti tukaj na forumu prodajaš pravljice, da vsak mesec neseš domov cca. 4.990EUR neto (+ še malica in potni, kar je na koncu 5k izplačila) in hkrati jočeš kako si ne moreš privoščiti stanovanja v LJ, ker so predraga. Pri taki plači? To dvoje ne gre skupaj. ;):P


Sem napisal, da vsak mesec plačam toliko državi?

Seveda si napisal:

Ta mesec?

To sem plačal jaz in delodajalec.

SKUPAJ VSI PRISPEVKI IN DAVKI 5.836,57


Sej pravim. Luzer in še neumen. :))

maticb492 je izjavil:

Ti ne razumeš, on ma minimalca, sam aprila je dobu 8k bonusa zato ker je pridn.


Točno to. Kako si to pogruntal? Kako bi vas šele bolelo, če bi vedeli, da so vštete še bonitete (npr. avto). Uf. :))

Cvilite, cvilite...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

kamiKaZaA ::

kamiKaZaA ::

maticb492 je izjavil:

Ti ne razumeš, on ma minimalca, sam aprila je dobu 8k bonusa zato ker je pridn.

Imaš prav. Jaz pa bi res rad spoznal delodajalca, kateri da 8k bonusa nekomu, ki je od 9h do 23h na forumu, kjer natrosi 50+ komentarjev in je zraven tega še tako fokusiran na svoje ultra produktivno delo, da še to delo opravi perfektno in si prisluži 8k bonusa.

Zaposlitev pri delodajalcu, 12+ ur dnevno na forumu in na koncu meseca 8k bonusa (ali 3k bonusa + službeni Porsche/Zafira) ne gre skupaj.

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

maticb492 je izjavil:

Ti ne razumeš, on ma minimalca, sam aprila je dobu 8k bonusa zato ker je pridn.

Imaš prav. Jaz pa bi res rad spoznal delodajalca, kateri da 8k bonusa nekomu, ki je od 9h do 23h na forumu, kjer natrosi 50+ komentarjev in je zraven tega še tako fokusiran na svoje ultra produktivno delo, da še to delo opravi perfektno in si prisluži 8k bonusa.

Zaposlitev pri delodajalcu, 12+ ur dnevno na forumu in na koncu meseca 8k bonusa (ali 3k bonusa + službeni Porsche/Zafira) ne gre skupaj.


Spoznaš ga lahko, to pa je tud vse. Luzerjev ne zaposlujejo. Eni ne porabimo 1h za komentar. Sej veš. Mentalne kapacitete so različne. Pa še ti špilaš nekega Sherlocka, na koncu pa vse kar uspeš dokazat, je to da si idiot. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

gort ::

V resnici - sicer ni čisto nemogoč scenarij - morda so se začeli malo višji prilivi nedavno in so akutni apetiti zelo visoki in frustracijska toleranca nizka. Če odmislimo že domnevno forumsko cviljenje ali kruljenje ali nekaj v tem smislu?

Ampak o tem nima smisla razpredati preko foruma, verjetnosti za kaj takšnega so precej nizke. In zapolnjene.

Morda bi kakšna davčna številka (domnevno slovenskega delodajalca) bila kar v pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gort ()
««
599 / 607
»»