» »

Evrosong

Evrosong

Temo vidijo: vsi
««
2 / 12
»»

Hypathia ::

yayo je izjavil:

glede glasbenih okusov lahko parafraziram Umazanega Harrya: "So kot šupki, vsak ima svojega". Drugače pa, da Damiano obnoreva internet je res, dovolj je prebrat YT komentarje. Zitti e buoni (Tiho in pridni!) je drugače najbolj mednarodno poslušan/downloadan italijanski pop komad v zadnjih 20-30 letih. Sem se pogovarjal s kolegom, ki je glasbeni producent in je za našo RTV nekaj let obiskoval in komentiral Evrovizijo. Čudil sem se kako je zmagal tak udarni rock komad na prireditvi, ki je zadnja desetletja čisto v rokah nekakšne gay interesne skupine in kjer v glavnem pali le flamboyant-trash-kitch muzika in pa seveda grandiozne, srce parajoče balade (kar je v bistvu isto). Pa kolega meni, da so verjetno glasovali vsi tisti obiskovalci glasbenih koncertov, ki so zaradi kovida bili "na suhem" zadnje leto in pol, in, ki drugače nikoli ne bi spremljali Evrovizije. Tako,da je prišlo do nekakšnega zasuka.

Kako potem razlaga zmago Lordijev pred leti? Dejstvo je, da sta tako Italija kot Francija tokrat ponudili popolen paket, potem je bilo pa samo še vprašanje osebnega okusa, kaj komu bolj sede, šanson ali glam rock in tokrat je bilo očitno pač več slednjih.

yayo ::

mislim, da se Maneskin in Lodrdijev ne more primerjati: Maneskin imajo proper rock pesem, pa tudi drugače je njihova glasba precej raznolika, Lordi pa so bolj cirkuška atrakcija. Eurosong pa se je z leti prelevil v cirkus...

Hypathia ::

Spet ne bo nič s finalom, no, saj smo že vajeni. Upam, da bodo vsaj pubeci in dekle, izkoristili priliko za razvoj kariere.

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Anney ::

Res je, ne moremo študentekov tja pošiljat, počasi naj nam prepovedo nastope, tole ja za nikamor.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

pepsi89 ::


Ni Kej kraljica je Maja Keuc

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pepsi89 ()

ripmork ::

Glih bil TV prižgan :) Enkrat za spremembo celo en kul, funky štiklc zmaga (glasbeno ozadje me mal spominja na kakega Jamiroquai-a). Če jim uspe še besedilo v angleščino posrečeno transformirat, bo še bolje. Eurosong je sicer itak ena kuhna, kjer si politika med sabo potala glasove, zmagovalec mora pa tega hudiča naslednje leto še organizirat :))

Disko komad zmaga na večer, ko naznanijo odpiranje nočni klubov, dober timing 8-)

MasterTade ::

MAI "strokovna žirija":0 točk
MAI gledalci: 40 točk
Mors omnia aequat

ginekk ::

Anney je izjavil:

Res je, ne moremo študentekov tja pošiljat, počasi naj nam prepovedo nastope, tole ja za nikamor.


Smo že 16 letne otroke pošiljali, tako da ni panike.

Meni pa so bili LPS favorit. Komad je zelo všečen funky, ma lepe bas linije in dober ritem, zaključni suspenz in return sta bomba.
Tudi izvedba je zdaleč od kaj slabega.

donvitoc ::

A je spet izrael zmagal? Evro-song pa to :D

Ganon ::

ripmork je izjavil:

Če jim uspe še besedilo v angleščino posrečeno transformirat, bo še bolje.


To bi bila najslabša možna odločitev.

m0LN4r ::

LPS je ok, funky, ampak vokal ni za nikamor. S tistim pocasnim delom pri drugi minuti, so unicili dinamiko in funkiness komada, ni narobe, ampak nepotrebno so ga pokvarili po mojem.
AMAYA, malo ce bi dali zenski vokal v ospredje pa malo bolj dinamicn, ce bi bil. Ne pa da se tiste trije melodicni vzorci ponavljajo tri minute. Nekaj manjka komadu za kaj vec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IL_DIAVOLO ::

Sem sel prav poslusat...10 sekund.

Katastrofa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Hypathia ::

Bolj kot poslušam zmagovalni komad, bolj mi je všeč. Še vedno menim, da ne bo finala, ampak mi je v tem trenutku vseeno, četudi zasedemo zadnje mesto z 0 točkami. Pesem je dobra, tudi ljudem je všeč, mladci in dekle so prikupni, veliko se bo vrtela, in to je na koncu tisto kar šteje.

Sicer so pa lanski zmagovalci postavili letvico visoko, tako italijanski kot francoski pesmi še vedno rada prisluhnem, težko jo bo letos preseči, ali pa tudi ne, pustimo se presenetiti.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Kayzon ()

IL_DIAVOLO ::

Se strinjam, dobra potrošnja davkoplačevalskega denarja. Ena taka lepa ekskurzija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Reycis ::

Jaz mislim, da kvaliteta že nekaj časa pada. Že več kot 20 let nazaj se je začelo z ukinitvijo orkestra - kao zaradi prihrankov. Namesto lepih bogatih spevnih melodij je samo neko elektronsko butanje in šumenje. Potem pa še ta agresivna pederska agenda. Ne gledam že nekaj let.
Diversity is our greatest strength

m0LN4r ::

To je samo show za rajo. Za emo pa so standardi taki kot so, za narod, ki je tako nor na govejo harmonko, da je kolk? 5 TV kanalov kjer se eno in ista goveja muzka vrti cel dan, bo to to.

Saj v drugih drzavah je isto, kdor pricakuje tu kakovostno glasbo jo isce na napacnem mestu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Ganon ::

Govejo harmonko? In ti zviška gledaš na ostale? Primitivec, kot si? Pomilovanja vredno.

m0LN4r ::

Bolj primerne besedne zveze, ki bi zajela bistvo zvrsti se nisem spomnil. Oprosti, kak ti temu reces?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

D3m ::

V bistvu je to dan, ko se EU "pedri" družijo. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Uradno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

c3p0 ::

Še moja, ki je evrovizijski super fan in za vsako leto pozna ne samo finaliste, ampak tudi lokalna tekmovanja, letos ni zainteresirana, izgled povsem pred substanco. LGBTQAAJIJNPP+++ agenda je premočna.

(Sam tega dreka nisem gledal že od 80s, Džuuuli je bila top)

xseki ::

Slovenija se ni uvrstila v veliki finale.

Znanih je prvih deset finalistov letošnje Evrovizije. To so: Švica, Armenija, Islandija, Litva, Portugalska, Norveška, Grčija, Ukrajina, Moldavija in Nizozemska. Slovenije žal ni med njimi.

D3m ::

Ukrajina bo zmagala......ker kuhna. xD
|HP EliteBook|R5 6650U|

Hypathia ::

Po nekaj letih spet uvrstitev v finale. Kakor jim je na začetku slabo kazalo na stavnicah kar lepo presenečenje, čeprav se mi osebno zdi komad zelo povprečen. Vseeno čestitke za dosežek.

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

tomlin ::

Hypathia je izjavil:

Ste spremljali letošnji izbor za pesem Evrovizije? Jaz sem ga z zamikom in sem bila pozitivno presenečena. Najboljša mi je bila predstavnica Francije, ampak tudi ostale v top 5 zelo všečne. Čeprav se rado pavšalno kritizira in smeši to prireditev, se mi zdi, da kvaliteta raste, kombinacija glasovanja žirije in občinstva pa v ospredje postavi res najboljše.

Prvih pet:

1. Italija

2. Francija

3. Švica

4.Islandija

5. Ukrajina


Se strinjam Francija v svojem tradicionalnem stilu šansona. Toda EU in ostali so podvrženi modernizmu nekih bizarnih sodobnih trendov. Delim pa s teboj mnenje, dobra skladba. Toda še besedila ne bodo prebrali, kaj šele, da bi ga razumeli.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

Hypathia je izjavil:

Po nekaj letih spet uvrstitev v finale. Kakor jim je na začetku slabo kazalo na stavnicah kar lepo presenečenje, čeprav se mi osebno zdi komad zelo povprečen. Vseeno čestitke za dosežek.



Ni tisto ta pravo, morda drugič, aranžma preveč monoton, glasovi premalo izraziti, več dobrega sentisajzerja, dinamika slabo nedodelana, no ja saj so fantje še mladi
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

IgorCardanof ::

Hypathia je izjavil:

Po nekaj letih spet uvrstitev v finale. Kakor jim je na začetku slabo kazalo na stavnicah kar lepo presenečenje, čeprav se mi osebno zdi komad zelo povprečen. Vseeno čestitke za dosežek.



Se je tudi meni zdel zelo povprečen komad, potem pa sem videl v četrtek, ko so zavrteli vse izseke od vseh 16ih komadov in sem si rekel "wau kok slabo, bi blo pa res presenečenje, če med takimi pesmimi ne pridemo naprej".
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

xseki ::

Gremo Joker out! Ponos države:P

tomlin ::

Za kuliso spremljam eurosong karnevalski cirkus, obenem pa se rolam po netu, da mi ni dolgčas>:D
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

xseki ::

Andrej Hofer: Hiti Eurosonga 2023

5. Everton je v drugi ligi.

4. Charles je še kar princ, ne kralj.

3. Loreen? “Dobro zna raztegniti mednožje.”

2. “Avdić mi tudi piše: nisi v prvem planu, jaz sem zvezda večera!”

1. Boy George je že pokojen.

Netrunner ::

Kaj se samo meni zdi da zadnja leta države tekmujejo katera bo poslala večje čudake na tekmovanje in za dejansko glasbo nobenega ne briga?

Eurovision ni niti senca več tistega kar je bila, saj to kar se zadnja leta pojavlja tam nima nobene veze z glasbo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

xseki ::

Hrvati bodo zmagali

Ganon ::

Berem odzive tujcev in vsi hvalijo našo pesem.

PacificBlue ::

mailer ::

Mišo je vedno bolj podoben Jeremy-u :))
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

xseki ::

Končni izidi Evrovizije 2023:

2dark ::

Tam smo nekje z brati albanci.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

FoxKnox ::

Prehiteli smo Nemce, Srbe in Britance ter smo tik za Švico. Neprecenljivo.

Gregor P ::

Slovenska zasedba je imela čisto dostojen nastop, tako da samo čestitke fantom :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DamijanD ::

A je (vsaj na začetku) to bilo predvsem glasbeno tekmovanje? In kdaj je postal predvsem show z neko propagando?

Utk ::

Ko so ukinili orkester in vse v živo je šlo precej hitro navzdol. Konec 90ih nekje?
Včasih je bil orkester in max 6 ljudi na odru, ti so morali vse odšpilat in odpet. Tako da niso imeli časa za vzganjat bedarije po odru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Polda ::

Zakaj mora sploh ena butasta žirija glasovati ? Naj glasuje samo publika.
Zmagal je pa en Švedski zadrogiran Mick Jager iz puščave Arrakis.

Najbolj pametni so Madžari, Bosanci, Črnogorci, Bolgari,,, ker ne nastopajo in stran mečejo denarja za ta freak show.
Pa naš komentator tudi katastrofa kdo je ta bizgec ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Polda ()

djabi ::

Polda je izjavil:

Pa naš komentator tudi katastrofa kdo je ta bizgec ?


Slovenski komentator Evrovizije je bolj ali manj isti (A. Hofer), ampak postaja iz leta v leto bolj nor. Verjetno je to povezano s staranjem, ne vem. Zato se je prijel izraz "hoferizmi".

https://cosmopolitan.metropolitan.si/zv...

Če se dobro spomnim, je na prvi strani nekdo spraševal, koliko stane Slovenijo (RTV SLO) en takšen cirkus. No, spodaj so podatki za leto 2015, torej skoraj eno desetletje nazaj ...

Z RTV so nam odgovorili, KOLIKO Slovenijo stane nastop na Evroviziji
https://cosmopolitan.metropolitan.si/zv...

Lowink ::

Žur & kvaliteta, zgleda smo v pravih letih, 1,2.

IL_DIAVOLO ::

Reveži bi radi bili med elito. Precej patetično.

Tako ne bomo nikoli druga Švica.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

To je kvalitetna glasba!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

lisaac ::

Eurosong predstavlja v 3 večerih vse kar je narobe z današnjim svetom :)

Gagatronix ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Reveži bi radi bili med elito. Precej patetično.

Tako ne bomo nikoli druga Švica.


Mislis drzava, ki je zenskam dala volilno pravico sele v sedemdesetih letih 20. stoletja in v kateri ima cerkev se vecji vpliv kot pri nas ? :))

yayo ::

Glede na komentarje o Hoferju pri televizijah opažam nekaksne generacijske diktature. V smislu, da, ko si enkrat pokrita delovna mesta in specificne vloge so ljudje tam do penzije in posledično govorijo eni in isti generaciji, tisti, ki je rasla z njimi in np. voditelje sprejme že kot nekakšno zivljensko navado. Za spremljanje Evrovizije kot se šika bi seveda potrebovali par duhovitih in razgledanih komentatorjev, ki se v pop glasbo razumejo v nulo, torej bi vsaj eden moral biti glasbeni novinar. Ampak rtv v permanentni krizi in sparanje...

yayo ::

snip, opažam, da je že po tabloidih, ne bom še več dreka mešal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()
««
2 / 12
»»