» »

Protonmail predal IP oblastem

Protonmail predal IP oblastem

FastWIND ::

Seveda tega najbrž ne boste zasledili v zahodnih medijih...

https://www.rt.com/news/534130-swiss-pr...

starfotr ::

Na zapadu ništa novo.

Tidule ::

Ne razumem kaj je tukaj tako šokantnega? Če je bil izdan sodni nalog, je dolžnost naslovnika, da ga spoštuje, ali bi se sami znašli v resnih težavah.

Pričakovat, da lahko podjetje posluje znotraj države brez, da bi moralo spoštovat njihove zakone je precej utopično.

Kar je v tej zgodbi dejasnko pozitivnega je ravno to, da je bil potreben sodni nalog, da so se podatki šele začeli zbirat za točno določen namen - preiskavo kaznivega dejanja. Ne pa kot je drugače praksa, da se ti podatki že veselo logajo in jih tretje osebe (tudi policija) bistveno bolj enostavno dobi, tudi za nazaj (torej pred izdajo sodnega naloga).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

bobby ::

No zdej pa preber bolj v detajle še drugo stran,..

https://protonmail.com/blog/climate-act...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Tidule ::

Meni se zdi tale del zelo pomemben:

In this case, Proton received a legally binding order from Swiss authorities which we are obligated to comply with. There was no possibility to appeal this particular request.

As detailed in our transparency report, our published threat model, and also our privacy policy, under Swiss law, Proton can be forced to collect information on accounts belonging to users under Swiss criminal investigation. This is obviously not done by default, but only if Proton gets a legal order for a specific account.

To je že bistveno več kar ti nudi velika večina ostalih ponudnikov, ki seveda veselo na lager shranjujejo IP loge in jih posledično tudi predajo naprej na zahtevo policije.

V konkretnem primeru je pomembno to, da je preden je do sledenja prišlo moral steči ustrezen sodni postopek in je policija oziroma tožilstvo moralo dokazat zadosten sum, da je sodišče odredilo izvedbo teh ukrepov. Če smo realni je to dejansko največ kar lahko realno pričakujemo, če hočemo, da pravna država deluje. Mislim, da moramo na koncu dneva vsi razumet, da določena pooblastila sodišč vedno so in tudi bodo morala obstajat, če hočemo, da družba deluje. Bi pa politika Protonmail morala bit vzgled tudi drugim IT podjetjem, kako ravnat s podatki uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

cenzuriran3 ::

In spet se je ponovilo, tokrat z aretacijami v Španiji:

https://restoreprivacy.com/protonmail-d...

Skratka, kot je razlagal že Matthai, da Švicarjem ni za zaupat, niti pri VPNju.

(mimogrede, postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali)

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

cenzuriran3 je izjavil:


(mimogrede, postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali)

In kaj ti to pomaga, če dobiš sodno odločbo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

"postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali"

ST inteligenca da, kaj pa ostali???



"In kaj ti to pomaga, če dobiš sodno odločbo? "


Zakuriš server. :D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

mtosev ::

In verjetno greš v zaporček. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

fikus_ ::

Za uničenje svoje lastnine?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

cenzuriran3 ::

fikus_ je izjavil:

"postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali"

ST inteligenca da, kaj pa ostali???
"In kaj ti to pomaga, če dobiš sodno odločbo? "


Pošlješ jim nazaj loge... fajle velike 0 bytov. Lahko pridejo server iskat in si sami poberejo 0 bytov velike fajle, noben problem.

Pa še kakšen fajl z 5k userji. "sem malo po ircu talal dostop". "logi?". "Šparam na disku, pa ssdji se obrabijo ob veliko pisanja."

Zgodovina sprememb…

Nikonja ::

Za namerno uničevanje dokaznega materijala! Sicer manjša kazna, kot za karkoli drugega so te že obtožili.

Edino kaj zdaj ne razumem je, ali en del ljudi tukaj dejannsko podpira nelegalne aktivnosti na spletu ali je to samo "zmeraj kontra" sindrom. Me zanima kako bi potem reagirali če bi policija ostala brez dokaznega materijala pedofila iz tvoje soseske....

Obstajajo domene kje je nujno ohranit zasebnost pod vsako ceno, ampak ne na ceno tega da se s tem podpira kriminal.

cenzuriran3 ::

Nikonja je izjavil:

Za namerno uničevanje dokaznega materijala! Sicer manjša kazna, kot za karkoli drugega so te že obtožili.

Edino kaj zdaj ne razumem je, ali en del ljudi tukaj dejannsko podpira nelegalne aktivnosti na spletu ali je to samo "zmeraj kontra" sindrom. Me zanima kako bi potem reagirali če bi policija ostala brez dokaznega materijala pedofila iz tvoje soseske....

Obstajajo domene kje je nujno ohranit zasebnost pod vsako ceno, ampak ne na ceno tega da se s tem podpira kriminal.


Žal je to nož, ki reže v obe smeri. Me zanima kako bi ti reagiral, če ti ne bi prodali procesorja/monitorja..., ker lahko pedofili z njegovo pomočjo slike gledajo.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

cenzuriran3 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali"

ST inteligenca da, kaj pa ostali???
"In kaj ti to pomaga, če dobiš sodno odločbo? "


Pošlješ jim nazaj loge... fajle velike 0 bytov. Lahko pridejo server iskat in si sami poberejo 0 bytov velike fajle, noben problem.

Pa še kakšen fajl z 5k userji. "sem malo po ircu talal dostop". "logi?". "Šparam na disku, pa ssdji se obrabijo ob veliko pisanja."

Če se greš ponudbe emailov drugim osebah, hitro padeš pod razno CDR, GDPR, zakonodajo, ki predpisuje katere podatke moraš hranit.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

cenzuriran3 ::

Invictus je izjavil:

cenzuriran3 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

"postavite si že lastne VPNje in mail serverje, ni tako težko, kot bi vas nekateri šalabajzerji radi prepričali"

ST inteligenca da, kaj pa ostali???
"In kaj ti to pomaga, če dobiš sodno odločbo? "


Pošlješ jim nazaj loge... fajle velike 0 bytov. Lahko pridejo server iskat in si sami poberejo 0 bytov velike fajle, noben problem.

Pa še kakšen fajl z 5k userji. "sem malo po ircu talal dostop". "logi?". "Šparam na disku, pa ssdji se obrabijo ob veliko pisanja."

Če se greš ponudbe emailov drugim osebah, hitro padeš pod razno CDR, GDPR, zakonodajo, ki predpisuje katere podatke moraš hranit.

Saj se ne greš ponudbo mailov. Nikomur nisi dovolil uporabe.

link_up ::

a tko, da si mal po lanu mejlas al kako? pa openvpn iz enga stuka v drug stuk?
In and Out

Samael ::

link_up je izjavil:

a tko, da si mal po lanu mejlas al kako? pa openvpn iz enga stuka v drug stuk?

Ma, ne on je rekel, da si inštaliraj svoj mailserver in VPN, torej kaj vem... na vps-ju kjer imaš leta statični IP naslov, kjer si edini uporabnik in, ki ga plačuješ mesečno preko paypala. Ful zasebnost, ejga.
Samael != Samuel

Samael ::

Sicer pa če koga zanima, kako to deluje preko protona, tute, mailboxa in ostalih "privacy oriented" mail ponudnikov, mailbox.org vsako leto objavi javno poročilo, koliko so imeli raznoraznih zahtevkov, pa koliko je bilo legitimnih, pa koliko zavrženih, itd.

https://mailbox.org/en/post/transparenc...
https://mailbox.org/en/post/transparenc...
https://mailbox.org/en/post/transparenc...

How we deal with requests
mailbox.org follows a standardised process when dealing with requests for information from official authorities. Each request will be comprehensively reviewed and assessed by our data protection officer and a lawyer, and then either processed or rejected accordingly. When a request gets rejected, the submitting authority may correct any errors and then resubmit for another review. Data will only be released by us if a related request is actually lawful and formally correct.


Data that authorities may be interested in
Contact data: This includes the name, address and phone number of the account holder, as well as details about their contract with us.
E-mail data: Access to all e-mails currently held in an account's mailbox.
Traffic data: The IP addresses associated with mail server logins when fetching, reading, or sending e-mails.
Telecommunications interception data: Obtained through the permanent surveillance of all ongoing e-mail communication of an account.


Skratka, dokler je zahtevek oblastnikov legitimen, ga kot takšnega tudi obravnavajo.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

cenzuriran3 ::

Samael je izjavil:

link_up je izjavil:

a tko, da si mal po lanu mejlas al kako? pa openvpn iz enga stuka v drug stuk?

Ma, ne on je rekel, da si inštaliraj svoj mailserver in VPN, torej kaj vem... na vps-ju kjer imaš leta statični IP naslov, kjer si edini uporabnik in, ki ga plačuješ mesečno preko paypala. Ful zasebnost, ejga.

Napram VPNju, kjer ti podatke analizira VPN provider, gradi tvoj profil in ga prodaja oglaševalcem, je kar si povedal, kar dobra rešitev.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

cenzuriran3 je izjavil:

Samael je izjavil:

link_up je izjavil:

a tko, da si mal po lanu mejlas al kako? pa openvpn iz enga stuka v drug stuk?

Ma, ne on je rekel, da si inštaliraj svoj mailserver in VPN, torej kaj vem... na vps-ju kjer imaš leta statični IP naslov, kjer si edini uporabnik in, ki ga plačuješ mesečno preko paypala. Ful zasebnost, ejga.

Napram VPNju, kjer ti podatke analizira VPN provider, gradi tvoj profil in ga prodaja oglaševalcem, je kar si povedal, kar dobra rešitev.

Rešitev za kaj točno? Ajde, da te slišim. Pred čem točno te varuje VPN, ki ga inštaliraš na vps-ju, na katerega se prijavljaš preko svoje domače povezave, ki si ga plačal s kreditno in kjer imaš leta isti dinamični IP naslov?

Naj uganem - pred moderatorji na slo-techu, da ne najdejo vseh tvojih klonov? Oprosti, ampak za to je najbrž okej celo tisti brezplačni vpn, ki ti ga skupaj z reklamami štuli tvoj brskalnik na telefonu.

Pa ne me razumeti narobe, VPN je lahko čisto okej in uporabna zadeva, ampak ne na način in za rabo, kot ti fantaziraš, da je. Daj še enkrat poglej o čem teče tema in o čem si debatiral pred tem tvojim zadnjim postom.
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vanadium ::

To sem se tudi jaz spraševal velikokrat, kašno zasebnost ti sploh nudi VPN. Samo spremeni se iztočna točka tvoje povezave in zunanji IP. Ne vem mogoče še celo TOR nudi več zasebnosti kot raznorazni komercialni VPN-ji ...

WhiteAngel ::

Če rabiš zasebnost, uporabiš predplačniške mobilne številke za internet, na katerem hostaš mail.

nokken ::

Vanadium je izjavil:

To sem se tudi jaz spraševal velikokrat, kašno zasebnost ti sploh nudi VPN. Samo spremeni se iztočna točka tvoje povezave in zunanji IP. Ne vem mogoče še celo TOR nudi več zasebnosti kot raznorazni komercialni VPN-ji ...

Cisto nobene, ampak na ST-ju (pa se kje drugje) velja VPN kot nekaj, kar je oh in sploh, ker si varen, ti ne morejo slediti, pa se vse je kriptirano. Problem je, ker se na zalost nobeneu ne sanja, kaj VPN zares je, kako stvar dela in predvsem, da z uporabo nekega javnega VPN servisa, razen da so olajsali kreditno kartico, niso naredili cisto nic... no razen da so si se upocasnili svoj dostop do interneta. Ampak neka naj placujejo VPN in mislijo da so varni in da je zasebnost zagotovljena

Legon ::

cenzuriran3 je izjavil:

Samael je izjavil:

link_up je izjavil:

a tko, da si mal po lanu mejlas al kako? pa openvpn iz enga stuka v drug stuk?

Ma, ne on je rekel, da si inštaliraj svoj mailserver in VPN, torej kaj vem... na vps-ju kjer imaš leta statični IP naslov, kjer si edini uporabnik in, ki ga plačuješ mesečno preko paypala. Ful zasebnost, ejga.

Napram VPNju, kjer ti podatke analizira VPN provider, gradi tvoj profil in ga prodaja oglaševalcem, je kar si povedal, kar dobra rešitev.


Ampak to nima popolnoma nič temo. Če imaš vse na svojem lastnem IP potem preiskovalni organi tega dela o katerem je govora v temi sploh ne rabijo, ker že imajo vse potrebne podatke.

Legon ::

Vanadium je izjavil:

To sem se tudi jaz spraševal velikokrat, kašno zasebnost ti sploh nudi VPN. Samo spremeni se iztočna točka tvoje povezave in zunanji IP. Ne vem mogoče še celo TOR nudi več zasebnosti kot raznorazni komercialni VPN-ji ...


Zasebnosti ti nudi precej malo. Sploh če je govora o kaznivih dejanjih, tam je vsak *VPN blažev žegen. Kjer imaš elemet več zasebnosti v primerjiv z ISP je pri aktivnostih, ki niso kazniva dejanja, imaš pa lahko probleme z ISP. Recimo razni copyright zahtevki, ki jih masovno pošiljajo ameriški založniki. Recimo pri starlinku pride prav za torrente, ker drugače znajo jokat. Večina slovenskih ponudnikov pa se tako ali tako požvižga na to. Recimo v Nemčiji, so pa uporabni, ker so ti zna ISP srat po glavi zgolj zaradi uporabe torrentov, ne glede na vsebino.

Je pa bistven in uporaben aspekt komercialnih VPN ponudnikov izogibanje geoblokadam. Potem je pa odvisno kje na tem planetu si, koliko je to dodane vrednosti. Jaz tako brez privatnega kot komercialnega VPN praktično ne morem funkcionirat. Ampak to so specifične okoliščine.

Tiger ::

Vanadium je izjavil:

To sem se tudi jaz spraševal velikokrat, kašno zasebnost ti sploh nudi VPN. Samo spremeni se iztočna točka tvoje povezave in zunanji IP. Ne vem mogoče še celo TOR nudi več zasebnosti kot raznorazni komercialni VPN-ji ...

TOR je zaradi zasnove počasen, ima pa tudi "težavo", ker ima javne dostopne informacije o vstopnih in izstopnih točkah (entry & exit nodes) in to se da blokirat. Neka spletna stran ali storitev se lahko odloči, da ne bo sprejemala prometa iz TOR omrežja in stalno osvežuje blokado TOR exit nodov.

Ponudnikov VPN pa je varen toliko - kolikor ti zaupaš ponudniku, da res briše oz. ne shranjuje logov dostopa, da ti omogoča plačilo z anonimiziranimi načini (kriptovalute, z gotovino v kuverti..) itd.
Sicer pa "spletni" kriminalci vedno bolj uporabljajo decentrealizirane VPN rešitve (dVPN) bodisi od znanih ponudnikov ali si ustvarijo svoje znotraj botneta ugrabljenih računalnikov in/ali celo verižijo povezavo preko več (različnih) VPN ponudnikov (beri VPN na VPN).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

najboljši VPN

Oddelek: Pomoč in nasveti
222335 (1311) c3p0
»

SOVA še vedno skovika na vaših žicah

Oddelek: Novice / NWO
3711297 (7452) zmaugy
»

NordVPN pred poldrugim letom tarča napada, razkrivajo ga šele sedaj

Oddelek: Novice / Varnost
216305 (3506) Dr_M
»

Nič več luknjanja kitajskega internetnega zidu z VPN-ji

Oddelek: Novice / Zasebnost
3013707 (11384) Sakin
»

'enkripcija' gmail naslova in maila

Oddelek: Pomoč in nasveti
234078 (3448) boolsheat

Več podobnih tem