» »

NKBM sepa nakazilo v tujino... kje je referenca?

NKBM sepa nakazilo v tujino... kje je referenca?

Netrunner ::

Morač bi nakazati nekaj denarja na račun X banke v tujini in obvezno moram navesti referenco. Vse te podatke imam vendar se mi ne sanja kako izvest nakazilo preko spletne ali mobilne aplikacije od NKBM.

Referenco imam samo pri UPN plačilih, kateri pa so samo za slovenijo in samo v teh plačilih je možnost vnosa referenc. Če dam plačilov tujino pa nimam reference... a ve kdo kako to izvest?

hvala
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

6151 ::

namen
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Netrunner ::

6151 je izjavil:

namen

Hja, to sem sklepal tudi jaz vendar je kje to navedeno ali se tudi ti samo sklepaš ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mm&r ::

Kam v tujino pa nakazuješ, UPN podpira vsa kreditna plačila po SEPA shemi, torej lahko z UPN nakazuješ v cca 36 držav v tem trenutku in ne samo v Sloveniji.

bastadu ::

V celotno € območje se za nakazilo uporabi UPN obrazec, referenca kot taka je slovenska posebnost, predlagam vnos datuma plačila v obliki S00 20221017, tvojo referenco pa vpiši pod namen plačila ...

mm&r ::

Tole, da je referenca slovenska posebnost ne bo držalo in prosim, če ne zavajate.
Mogoče mislite SI referenco, ta je res slovenska posebnost, ki smo jo podedovali iz Jugoslavije.

Referenca RF se lahko uporablja za plačevanje v celotnem SEPA območju in temelji na standard ISO 11649:2009

Še malo slovenskih navodil za oblikovanje referenc
https://www.uradni-list.si/files/RS_-20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mm&r ()

bastadu ::

Sam uporabljam dve tuji banki, nobena ne uporablja reference v obliki SI 00 ali DE 00 ali kaj podobnega, je samo vnosno polje za namen nakazila kamor lahko vpišeš kar te srce poželi in to je to ...

Netrunner ::

Nakazal bom v državo znotraj EU, na nkbp pod UPN piše da je samo za domača plačila v sloveniji !?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

bastadu ::

Opazil sem že, da v UPN obrazcih nekaterih bank recimo v mobilni banki ne moreš nakazati na tuj IBAN (ne pusti spremeniti SI56), če se prijaviš v spletno verzijo, tam pa gre ...

mm&r ::

hm, sicer njihove spletne banke nimam več, ampak na njihove spletni strani pa piše:
https://www.nkbm.si/placila-urnik-placi...
Pod rubriko "Univerzalni plačilni nalog (UPN)" piše
Obrazec UPN je univerzalni plačilni nalog, ki ga lahko uporabljate za domača in čezmejna plačila v evrih:

Netrunner ::

Ibana mi ne prime... sem ga vnesel pa piše da je obvezen podatek. Enako je pri referenci, ali vnsem 00 prej ali 99, mi vedno piše da je obvezen podatek... očitno bo treba jutri klicat na nkbm da se zjasnijo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mm&r ::

bastadu je izjavil:

Opazil sem že, da v UPN obrazcih nekaterih bank recimo v mobilni banki ne moreš nakazati na tuj IBAN (ne pusti spremeniti SI56), če se prijaviš v spletno verzijo, tam pa gre ...


Ali mi lahko mogoče posreduješ informacijo za katero banko gre, al pa mogoče ekransko sliko?

Informacijo bi potreboval za poizvedbo na Banko Slovenije, da se takšne prakse ustrezno sankcionirajo.

Netrunner ::

Nakzat moram v banko ki je v Litvi in ne gre če dam domače plačilo UPN, ne na aplikaciji ne na spletu. Edina možnost je plačilo v tujino kjer pa ni reference
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

srus ::

V tujino sicer plačujem s kartico, ampak če grem v NKBM mobilno banko in izberem +, Plačila, Domače plačilo, lahko na dnu izberem Državo prejemnika. Si jo poizkusil nastaviti na Litvo?

Netrunner ::

Sem klical na banko in pravijo da moram izbrati plačilo v tujino in referenco vpisat pod "PAYMENT" ... to sem naredil in upam da bo šlo skozi :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

GupeM ::

mm&r je izjavil:

bastadu je izjavil:

Opazil sem že, da v UPN obrazcih nekaterih bank recimo v mobilni banki ne moreš nakazati na tuj IBAN (ne pusti spremeniti SI56), če se prijaviš v spletno verzijo, tam pa gre ...


Ali mi lahko mogoče posreduješ informacijo za katero banko gre, al pa mogoče ekransko sliko?

Informacijo bi potreboval za poizvedbo na Banko Slovenije, da se takšne prakse ustrezno sankcionirajo.

Nobenih sankcij ne bo, ker ni nobene potrebe za to. Na NKBM izbereš plačilo v tujino, kamor lahko vpišeš poljuben IBAN, ne samo SI56. Provizija za plačilo pa je enaka, kot če bi nakazoval na slovenski IBAN z SI56, če je IBAN na katerega nakazuješ v SEPA območju, seveda. Če nakazuješ na Kitajsko, bo provizija verjetno zagotovo drugačna.

starfotr ::

Netrunner je izjavil:

Sem klical na banko in pravijo da moram izbrati plačilo v tujino in referenco vpisat pod "PAYMENT" ... to sem naredil in upam da bo šlo skozi :)


A so ti obračunaili provizje isto kot za UPN ali kaj drugače?

cias ::

Pri NoviKBM moraš uporabiti Nakazilo v tujino, pol leta nazaj sem nekaj nakazoval na Nizozemsko.

Glavno je samo da daš pravo bančno številko prejemnika (pa seveda ceno :) ), saj prejemnik ve kdo je nakazal.

Se pa spomnim da sem imel neke težave tam ko izbiraš kdo bo kril stroške transakcije ker mi ni pustilo da izberem da jih jaz.

Tidule ::

O kakih stroških tranzakcije znotraj sistema SEPA blodiš? Banka ti skladno s cenikom zaračuna tistih ca. 40 centov in to je to.

Han ::

Pravkar sem na Danski IBAN nakazal brez vsakršne težave. NKBM - plačilo v tujino, reference ni potrebno navesti, zgolj namen plačila (invoice ###).

cias ::

Tidule je izjavil:

O kakih stroških tranzakcije znotraj sistema SEPA blodiš? Banka ti skladno s cenikom zaračuna tistih ca. 40 centov in to je to.


Imaš opcijo izbrati. Nič mi niso zaračunali ker nisem mogel prestaviti da plačam jaz.

Se vidi v videju:

GupeM ::

starfotr je izjavil:

Netrunner je izjavil:

Sem klical na banko in pravijo da moram izbrati plačilo v tujino in referenco vpisat pod "PAYMENT" ... to sem naredil in upam da bo šlo skozi :)


A so ti obračunaili provizje isto kot za UPN ali kaj drugače?

Isto. Preverjeno že večkrat, ko si nakažem na N26, Revolut ali na kakšen tretji račun v tujino. Tako NKBM (moraš izbrat "plačilo v tujino"), kot Sparkasse (moraš izbrat "Čezmejno plačilo UPN"), zaračunata "normalno" provizijo, kot če plačuješ doma, torej tistih 30 in nekaj centov.

Netrunner ::

starfotr je izjavil:


A so ti obračunaili provizje isto kot za UPN ali kaj drugače?

da, 38 centov
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

slitkx ::

V NLB Kliku sem za plačilo na Hrvaško - referenca, ki so mi jo posredovali, je HR64 5045-50563-19898075 (proračun republike Hrvatske), v UPN izbral NR (ni reference) ter nato omenjeno HR referenco skopiral v opis, na začetek pred vsem ostalim. Bo tako plačilo šlo skozi?

Imam le gumb 'Plačilo ali prenos', pri Guglanju pa sem naletel na zapise, da je potrebno izbrati 'Plačilo v tujino' (v nastavitvah tudi nimam možnosti aktivacije).
Je v sedanjem NLB Kliku zadeva poenostavljena?

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

kloko ::

- Hrvaška NI tujina, je del SEPA sistema, torej je sistem plačil tja načeloma enak kot doma
- številka ki jo pišeš ni videti kot REFERENCA, to je številka TRR
- reference načeloma ne rabiš pisati, plačilo GRE brez tega. Vprašanje je samo, ali bo prejemnik vedel, da si plačal ti... Običajno so fantje v takšnih primerih vpisovali relevantne podatke v NAMEN plačila.

slitkx ::

kloko je izjavil:

- Hrvaška NI tujina, je del SEPA sistema, torej je sistem plačil tja načeloma enak kot doma
- številka ki jo pišeš ni videti kot REFERENCA, to je številka TRR
- reference načeloma ne rabiš pisati, plačilo GRE brez tega. Vprašanje je samo, ali bo prejemnik vedel, da si plačal ti... Običajno so fantje v takšnih primerih vpisovali relevantne podatke v NAMEN plačila.

Prejel sem hrvaški TRR in številko, ki se nahaja v polju 'Poziv na broj primatelja'. To slednjo sem vnesel na začetek opisa. V prejšnji objavi sem napak zapisal.

Ker imam zaradi praznikov še čas popravljati, naj namesto kode namena OTHR uporabim kaj drugega? Gre za pristojbino v zvezi z zemljiško knjigo in EMŠO na Hrvaškem.

*EMŠO ---> osobni identifikacijski broj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

slitkx ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

mm&r ::

Koda namena kadar plačujemo državnim organom/ustanovam je ponavadi GOVT, ampak tud z OTHR nebi smelo bit težav.
GOVT Plačilo - državni organi Government Payment

slitkx ::

Hvala.

GupeM ::

Koda namena za prejemnika nima nobene zveze. Če plačuješ s tuje banke, nimaš niti reference, niti naslova, niti kode namena.

Imaš znesek, trr in message.

Dennis88 ::

Torej za nakazilo na svoj n26 moram izbrati plačilo v tujino in GDSV plačilo blaga ali storitev, čeprav gre za navaden transfer in ne plačilo ? To imajo malo slabo urejeno.

delavec44 ::

Koda namena ni pomembna za nikogar. Če ne moreš pustiti prazno, daš OTHR.

Karen ::

Da ne odpiram nove teme za NKBM: če dobim po epošti račun, ki vsebuje PDF, XML računa in XML ovojnice, domnevam da moram uvoziti datoteko z XML računom. Kako to storim v spletni banki - tako pri meniju Plačila kot pri meniju eDokumenti (uvozi) javi napako pri uvozu te XML datoteke (sem pogledal source, je XML eslov v2.0), ne glede na izbor (ali izberem posamično plačilo, e-račun, e-dokument - poskusil sem vse opcije, tudi z ovojnico). Kaj sem spregledal?

delavec44 ::

Težko. Te zadeve se uporabljajo za masovce na poslovnih bankah. Na fizičnih vsi odprejo pdf in slikajo qr.

Jure14 ::

In kaj javi?
Klik recimo eno solato teksta izpiše, če pride do napake.

Daj validiraj tisti XML, če je res v skladu s pravili.
Bizbox ima orodja za to.

Karen ::

Javi samo napako pri uvozu (napaka), nič solate. Problem je ker v PDF-ju pol podatkov ni ki so v XML-u, seveda ni niti QR kode niti vseh podatkov za plačilo (sklic in ostalo, kar v XML-u je). Nič, bom vprašal kar na NKBM pa sporočim kaj so mi javili. Lahko pa da je XML pokvarjen, tudi to bi bilo mogoče. Na bizbox se je treba registrirat, sem preveril drugje pa je valid. Še PDF vizualizacijo naredi, izgleda na ni več sklica gor, niti tukaj na vizualizaciji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BINANCE SEPA nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
13233626 (7078) Tidule
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447251 (1900) M-XXXX
»

BankaNet in plačilo v tujino

Oddelek: Pomoč in nasveti
136983 (2693) Ascendor
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261110886 (38807) Andro457
»

Neteller nakazilo iz bančnega računa

Oddelek: Pomoč in nasveti
65322 (3853) selenci

Več podobnih tem