» »

HP DeskJet 5075

HP DeskJet 5075

akulp ::

Živjo.

Kolikor denarja, toliko muske... :)

Vseeno prosim za pomoč. HP DeskJet 5075.

Do nedavnega je vse delovalo bp, z originalnimi ali neoriginalnimi kartušami. Zdaj pa, kar naenkrat črna kartuša "izpušča" tiskanje (spodaj slike).

Poskusil SW čiščenje, očistil del, kjer je vstavljena kartuša, nikjer ni videti nobenih smeti, prask... Preizkusil sem 3 različne kartuše, med njimi je bila tudi orginalna. Nič bolje.

Ni mi sploh jasno, preko kje se sploh nanaša črnilo, ker zgleda vse skupaj precej enostavno, kot da gre direktno iz kartuše. In ni mi jasno, čemu potem te črte, če sem preizkusil različne kartuše...

Kakšna ideja, kaj naj še preverim/očistim. Ker tole nositi na servis je, glede na ceno tiskalnika, nesmiselno.

https://ibb.co/XbMdzRb

https://ibb.co/0rQ0dVM

https://ibb.co/FW5TvkL
Lukcc
  • spremenil: akulp ()

Han ::

Takšen tisk je navadno posledica zasušenih šob ali preveč zgoščenega črnila. Ali je res težava v kartuši (šobah), se lahko prepričaš na drugem brezhibnem tiskalniku.

Šobe na obstoječih kartušah lahko nekajkrat obrišeš npr. z mehkim WC papirjem (en listič dvakrat prepogneš), namočenim v etanol ali destilirano vodo.

akulp ::

Han je izjavil:

Takšen tisk je navadno posledica zasušenih šob ali preveč zgoščenega črnila. Ali je res težava v kartuši (šobah), se lahko prepričaš na drugem brezhibnem tiskalniku.

Šobe na obstoječih kartušah lahko nekajkrat obrišeš npr. z mehkim WC papirjem (en listič dvakrat prepogneš), namočenim v etanol ali destilirano vodo.


Ja, vse to že testiral. Tudi kot rečeno, kartuše sem vzel nove (tudi original). Barvna dela bp, pa je že res stara.

Na drugem tiskalniku, ta ista kartuša, deluje bp. zato mi ni jasno, kaj hudiča je lahko narobe s samim tiskalnikom, ker šobe direktno brizgajo iz kartuše na papir, če prav dojemam delovanje...
Lukcc

Han ::

V tem primeru gre sum na slabe kontakte v ležišču za kartušo in/ali defektno elektroniko v tiskalniku. Kontakte lahko očistiš s kontakt sprejem.

Kalibracijo si, predvidevam, tudi že (večkrat) zagnal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

akulp ::

Han je izjavil:

V tem primeru gre sum na slabe kontakte v ležišču za kartušo in/ali defektno elektroniko v tiskalniku. Kontakte lahko očistiš s kontakt sprejem.

Kalibracijo si, predvidevam, tudi že (večkrat) zagnal?


Točno to sem naredil še (tudi že prej, pa očitno površno) - očistil kontakte.
Trenutno vse ok.

Hvala!
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Polnjenje kartuš (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5514409 (8989) matej5734
»

Polnjenje kartuše

Oddelek: Strojna oprema
144520 (4321) mersol
»

Originalne kartuše zaostajajo

Oddelek: Novice / Ostale najave
458155 (6283) Jst
»

EPSON - hotel nafilat kartušo in poplava po mizi

Oddelek: Pomoč in nasveti
152087 (1728) billy
»

HP DeskJet 840c ->ne printa pravilno barv

Oddelek: Strojna oprema
183904 (3713) Azrael

Več podobnih tem