» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
601 / 607
»»

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Na žalost so takšne lopa in sobe za 400eur posledica vseh tistih stanovanj, ki jih ljudje držijo prazne, pod pretvezo, da jih potrebujejo za svojo lastno nepremičninsko varnost, kljub temu, da baje zaslužijo dovolj, da bi brez problema kupil karkoli.


Možno. Torej je treba nekaj ukrenit. Končno si dojel.


Seveda, izpostaviti je potrebno, kakšne neempatične hinavske (nekaj) ste nekateri.

O tem kaj je potrebno narediti z davki pa sem dojel že zdavnaj, preberi mogoče kakšen moj zapis.


Torej je logika sledeča. Tisti, ki nič nimajo in so za spremembe, so navadni lenuhi, ki bi radi drugim jemali. Tisti, ki nekaj imajo in so za spremebe, pa so hinavci, ker želijo dobro tud za druge. Tako da se lahko oglasijo samo tisti, ki nekaj imajo in iz egoističnih razlogov želijo, da stanje ostane katastrofalno. To se sliši kot neka svečkarska logika.

Jaz nisem niti malo hinavski. Takoj ko kupim novo stanovanje, bom obstoječega oddal al pa prodal. Hinavski ste ti in tvoji kompanjoni na tem forumu, ki se privoščljivo delate norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin in si želite, da bi jim bilo še težje prit do solidnega doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Jaz sem za spremembe, ampak ne na račun višjih davkov. Kot so rekli tudi na ministrstvu, nepremičninski davek ne bo prinesel nekega denarja v proračun, beri zarad tega se ne bo znižala dohodnina, tako da sem proti. Naj si nekaj drugega spomnejo.

Mato989 ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Na žalost so takšne lopa in sobe za 400eur posledica vseh tistih stanovanj, ki jih ljudje držijo prazne, pod pretvezo, da jih potrebujejo za svojo lastno nepremičninsko varnost, kljub temu, da baje zaslužijo dovolj, da bi brez problema kupil karkoli.


Možno. Torej je treba nekaj ukrenit. Končno si dojel. Je pa malo predolgo trajalo to.



Ja za zacetek prodaj svoj prazn flet ti si namrec del problema ki ga opisujes boris se sam proti sebi lol
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Torrent ::

Mato989 je izjavil:

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Na žalost so takšne lopa in sobe za 400eur posledica vseh tistih stanovanj, ki jih ljudje držijo prazne, pod pretvezo, da jih potrebujejo za svojo lastno nepremičninsko varnost, kljub temu, da baje zaslužijo dovolj, da bi brez problema kupil karkoli.


Možno. Torej je treba nekaj ukrenit. Končno si dojel. Je pa malo predolgo trajalo to.



Ja za zacetek prodaj svoj prazn flet ti si namrec del problema ki ga opisujes boris se sam proti sebi lol


Se ne borim proti sebi. Jaz bom flet prodal/oddal, ko bom kupil novega. Kdaj točno boš dojel, da se težave rešuje sistemsko? Ob svetem nikoli? Aja, test monkey, ki je faliral na FRI-ju, tega ne more razumet. Oprosti, sem pozabil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

In zakaj ga ne kupiš?

Kanban ::

Torrent je izjavil:

Hinavski ste ti in tvoji kompanjoni na tem forumu, ki se privoščljivo delate norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin in si želite, da bi jim bilo še težje prit do solidnega doma.

Narobe si me razumel, norca se delam iz hinavskih (nekaj), ki imajo nepremičnine prazne. Lahko pa me citiraš kje sem se delal norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin.

Torrent ::

Utk je izjavil:

In zakaj ga ne kupiš?


Ker ga še išcem?

Utk ::

https://slo-tech.com/forum/c112706/konec

Tvoje objave iz leta 2020. Še kar iščeš in čakaš padec? Kolk so padle cene v 4 letih od takrat kot ste napovedovali? Kaj je država nardila glede tega v 4 letih?

Poznamo take. Kdor 4 leta išče, ne bo nikoli kupil, ker nič ni dovolj dobro, kar je, pa ni dovolj poceni. Kolk si zmetal za najem v 4 letih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/c112706/konec

Tvoje objave iz leta 2020. Še kar iščeš in čakaš padec? Kolk so padle cene v 4 letih od takrat kot ste napovedovali? Kaj je država nardila glede tega v 4 letih?

Poznamo take. Kdor 4 leta išče, ne bo nikoli kupil, ker nič ni dovolj dobro, kar je, pa ni dovolj poceni. Kolk si zmetal za najem v 4 letih?


Ja še vedno iščem. Sedaj aktivno. Takrat sem bolj pasivno. Za najem v 4 letih? Cca. 20k s stroški vred.

Utk ::

Aha, se pravi da živiš bolj kot en študent.

feryz ::

Kanban je izjavil:

Narobe si me razumel, norca se delam iz hinavskih (nekaj), ki imajo nepremičnine prazne. Lahko pa me citiraš kje sem se delal norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin.
Moj flat ni prazen.
Enkrat ali dvakrat na mesec eden od mulcev prespi tam. Ker avtobus zamudi.
Sem se zadnjič malo pozanimal. Če bi ga dal na zrak in b. Za 200 čukov dnevno, bi šel kot keks.
Ampak potem ne bi noben več od domačih tam prespal. Tako da ne bo tega filma.

Torrent ::

Utk je izjavil:

Aha, se pravi da živiš bolj kot en študent.


Zakaj kot študent?

Utk ::

Ker za 400 na mesec s stroški nimaš kaj več kot pol stanovanja v Ljubljani, ali je pa res luknja vse skup.

Torrent ::

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Hinavski ste ti in tvoji kompanjoni na tem forumu, ki se privoščljivo delate norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin in si želite, da bi jim bilo še težje prit do solidnega doma.

Narobe si me razumel, norca se delam iz hinavskih (nekaj), ki imajo nepremičnine prazne. Lahko pa me citiraš kje sem se delal norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin.


Ko bo davek na nepremičnine več ne bo to stanovanje tako ugodno. Bodo pa se ljudje grebli za takšno garsonjero, ker si drugega najema ne bodo mogli privoščiti.


Ugodno stanovanje? To je norčevanje.

Utk je izjavil:

Ker za 400 na mesec s stroški nimaš kaj več kot pol stanovanja v Ljubljani, ali je pa res luknja vse skup.


Je celo stanovanje, ni pa veliko. 40m2. Sej pravim, najem je isti že 10 let. Pa je že takrat bila dobra cena. Trenutno smo trije not (en je dojenček), zato pa sedaj aktivno iščem. Žal je nepravi čas. Če bi to bilo pred 4 leti, bi že takrat kupil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Še malo počak, zdaj zdaj bo padlo, pa tudi država bo davek uvedla.

Ne vem zakaj nisi kupil pred 4 leti, ali pa 10imi. Če si upal na padec, si se menda naučil nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Še malo počak, zdaj zdaj bo padlo, pa tudi država bo davek uvedla.

Ne vem zakaj nisi kupil pred 4 leti. Če si upal na padec, si se menda naučil nekaj.


Naučil sem se, da kupiš nepremičnino, ko jo rabiš. Če lahko seveda. To je za mene sedaj. Žal se prej ni pokloplo. Tud nisem imel enakih sredstev, kot jih imam 4 leta kasneje. Mogoče pa zato privoščim drugim, da bi jim bilo lažje.

Vem, da bo država davek uvedla. To sploh ni dvoma. Takrat sem pa bol upal na gospodarsko krizo. Kdo bi si mislil, da se bo zarad prehlads metal denar iz helikopterja v balah. Seveda so svečkarji temu ploskali. Ko pa pride račun, pa se vsi delajo, kot da niso nič jedli in pili. Ponavadi najbolj taki, ki so se največ nažrli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Po 10 letih (poceni) najema bi morala imet 2 tolk našparano da eno stanovanje ne bi smel bit nek problem. Tudi po 6ih.
Sploh če se zraven kurčiš s praznim v Mariboru, ker ne rabiš tistega drobiža, ki ga bi tam dobil. Pa v bistvu ne bi rabil imet niti evra našparanega, ker bi lahk dal tudi drugo stanovanje pod hipoteko in ga obdržal, in seveda oddal. Če že maš našparano, bi pa jaz naredil enako, vzel kredit, ker 3% kot je obresti lahko dobiš tudi v najbolj ziher skladu.

Samo malo se treba obrnit v lajfu. Ampak ok, kaj čmo to govorit človeku, ki ga je presenetil dojenček, ki je vsaj 9 mescov v prihodu...

Namesto da upaš da država nekaj naredi in gledaš ali bo kriza ali ne, na kar nimaš niti najmanjšega vpliva, bi obrnil malo to kar imaš in je pod tvojim vplivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Problem je izbira. Vseeno upam, da država nekaj ukrene, če ne za mene, pa za dobrobit družbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Od cca 1000 stanovanj naprodaj v Lj je problem izbira?

Torrent ::

Utk je izjavil:

Od cca 1000 stanovanj naprodaj v Lj je problem izbira?


Trenutno gledam bolj MB. V mojem razširjenem filtru jih je samo 68. Če dodam še pogoj 4s, jih je pa 9.

Sej jaz ne rabim tvojega svetovanja. To tud nič nima z ukrepi. Če jaz jutri kupim stanovanje, so ukrepi še vedno potrebni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

jernejl ::

kamiKaZaA je izjavil:

gort je izjavil:

bodo zelo verjetno prenesli davke na najemnike, bo velikansko presenečenje, če ne bodo.
Vedno so se vsi davki vračunali v končno ceno
A zato so lastniki Harley-Davidsona svoje delnice prodajali po nižji ceni, ko je EU začela rožljati z dodatnimi carinami na njihove motorje? Če se dodatni davki v ceno vračunajo tako, da gre cena dol, potem ni s tem nič narobe.

in da ta davek vedno plača kupec oz. najemnik
Ne drži. Tisti, ki imajo prazno, bodo ta davek lahko zaračunali samim sebi. Lahko ga sicer poskusijo zaračunati tudi najemniku sosednjega stanovanja, ampak dvomim, da se bo slednji s tem strinjal.

Višji davki na nepremičnine pomenijo tudi višje končne najemnine. Saj pa nihče ne oddaja, da bo zaslužil na koncu 50EUR mesečno
Saj bitcoina tudi ni nihče kupil za 60k, da bi ga prodal za manj, pa se ga je vseeno dalo zatem kupiti po 75% nižji ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

Naučil sem se, da kupiš nepremičnino, ko jo rabiš. Če lahko seveda. To je za mene sedaj. Žal se prej ni pokloplo. Tud nisem imel enakih sredstev, kot jih imam 4 leta kasneje. Mogoče pa zato privoščim drugim, da bi jim bilo lažje.

Pri nas ne kupiš nepremičnine, ko jo rabiš ampak ko je na voljo!! Kot sem že večkrat povedal je naš nepremičninski trg precej jalov in če hočeš kupiti iz danes na jutri večinoma nimaš prave ponudbe, tudi če imaš na voljo 1000 stanovanj. Ko pogledaš 1k stanovanj v LJ, ti jih takoj večina odpade zaradi velikosti in zaradi slabega stanja. Če si še malce bolj specifičen in si želiš vsaj kakšen parking v okolici bloka (ki bo itak vedno poln) ali celo dvigalo (da ne hodiš v 4. peš) se pa zjokaš. Sicer so se v zadnjih letih stvari delno popravile in je na trg prišlo precej novogradenj, ki imajo luksuz dvigala in parkinga, a so cene tudi konkretne.

Kanban ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Hinavski ste ti in tvoji kompanjoni na tem forumu, ki se privoščljivo delate norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin in si želite, da bi jim bilo še težje prit do solidnega doma.

Narobe si me razumel, norca se delam iz hinavskih (nekaj), ki imajo nepremičnine prazne. Lahko pa me citiraš kje sem se delal norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin.


Ko bo davek na nepremičnine več ne bo to stanovanje tako ugodno. Bodo pa se ljudje grebli za takšno garsonjero, ker si drugega najema ne bodo mogli privoščiti.


Ugodno stanovanje? To je norčevanje


Vidim da se rad poslužuješ tudi prijemov, ki se jih drugače pripisuje SDSu. Obtoževanje in potem lepljenke z različnih virov. Tega namreč nisem napisal jaz.

kamiKaZaA ::

jernejl je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

gort je izjavil:

bodo zelo verjetno prenesli davke na najemnike, bo velikansko presenečenje, če ne bodo.
Vedno so se vsi davki vračunali v končno ceno
A zato so lastniki Harley-Davidsona svoje delnice prodajali po nižji ceni, ko je EU začela rožljati z dodatnimi carinami na njihove motorje? Če se dodatni davki v ceno vračunajo tako, da gre cena dol, potem ni s tem nič narobe.

Vidim, da je tvoja matematika na nivoju 1. razreda OŠ. Novi davki (v tem primeru carina) je zbila vrednost prenapihnjene cene delnice. Delnice so se zbile (vrednost podjetja na podlagi njihove prodaje), ne pa cena motorja. Cena motorja je šla za ceno carine gor, delnice pa dol, ker so noter bili izračuni, da bodo postali manj konkurenčni in bodo zaradi višje cene novih motorjev jih manj prodali. Zdaj vidimo, da so višji davki, v tem primeru carine negativno vplivali na podjetje in da je končni rezultat bil dražji motor za EU kupca. Torej kupec ob novi carini ni nič profitiral, še več, po novem je več plačeval za motor kot pred tem. Isto se bo zgodilo s stanovanji, če se uvede novi davek...

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Kanban je izjavil:

Torrent je izjavil:

Hinavski ste ti in tvoji kompanjoni na tem forumu, ki se privoščljivo delate norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin in si želite, da bi jim bilo še težje prit do solidnega doma.

Narobe si me razumel, norca se delam iz hinavskih (nekaj), ki imajo nepremičnine prazne. Lahko pa me citiraš kje sem se delal norca iz tistih, ki nimajo nepremičnin.


Ko bo davek na nepremičnine več ne bo to stanovanje tako ugodno. Bodo pa se ljudje grebli za takšno garsonjero, ker si drugega najema ne bodo mogli privoščiti.


Ugodno stanovanje? To je norčevanje.


To ni norčevanje ampak realnost. Če se kdo norčuje se to ti:

Torrent je izjavil:

Ob vsaki novici, ki se tiče nepremičninskega davka ali gradnje, cvilite kot prašiči med klanjem. Tako da dvomim, da ti koga podpiraš, še najmanj pa mene.

Torrent je izjavil:

Cvilite, cvilite...

Torrent je izjavil:

Sej pravim. Luzer in še neumen. :))


Torrent je izjavil:

Luzerjev ne zaposlujejo.

Malidelničar ::

Utk je izjavil:

https://slo-tech.com/forum/c112706/konec

Tvoje objave iz leta 2020. Še kar iščeš in čakaš padec? Kolk so padle cene v 4 letih od takrat kot ste napovedovali? Kaj je država nardila glede tega v 4 letih?

Poznamo take. Kdor 4 leta išče, ne bo nikoli kupil, ker nič ni dovolj dobro, kar je, pa ni dovolj poceni. Kolk si zmetal za najem v 4 letih?


Zanimivo, da ljudje tega vzorca ne vidijo, da s čakanjem izgubljajo.
In predvsem da čakajo na LJ in Osrednjo Slovenijo ne gledajo pa ostalih regij ...
Je pa v tujini to bolj odprto/praktično: Američani se preselijo v drugo zvezno državo, v Zah. Evropi se lahko preseliš v cenejšo regijo.
Slovenci pa čakajo. Iz trme.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

kamiKaZaA ::

@Torrent - 10 let že plačuješ najem s stroški vred 400€ v LJ in dokler bo tako sploh ne razmišljaj o nakupu stanovanja, ker se ti ne splača. Samo stroškov boš imel čez 200€ (obratovalni stroški najmanj 100€ + nekje 40-50€ elektrike + rezervni sklad + RTV SLO...) + kredit. Ti si lepo daj na stran vsak mesec 2,5k in boš v 30 letih našparal slabi milijonček. V tem času boš z 2k živel kot kralj (odštel sem 400€ stroškov z najemom in 2,5k kar si daš na stran), ko pa boš v penziji pa si kupiš en vikend ali stanovanje ob obali in si zmagal. Sonček skoraj vsak dan, sveži luft in nobene megle kot je to praksa v LJ.

Utk ::

Za 400 s stroški mora bit ful hudo stanovanje v Ljubljani...ni čudno, da ne najde nič primernega za kupit, težko se bi kaj primerjalo s takim luksuzom. Mu kar verjamem, da ni takega v Mb.

Comandante ::

kamiKaZaA je izjavil:


Vidim, da je tvoja matematika na nivoju 1. razreda OŠ. Novi davki (v tem primeru carina) je zbila vrednost prenapihnjene cene delnice. Delnice so se zbile (vrednost podjetja na podlagi njihove prodaje), ne pa cena motorja. Cena motorja je šla za ceno carine gor, delnice pa dol, ker so noter bili izračuni, da bodo postali manj konkurenčni in bodo zaradi višje cene novih motorjev jih manj prodali. Zdaj vidimo, da so višji davki, v tem primeru carine negativno vplivali na podjetje in da je končni rezultat bil dražji motor za EU kupca. Torej kupec ob novi carini ni nič profitiral, še več, po novem je več plačeval za motor kot pred tem. Isto se bo zgodilo s stanovanji, če se uvede novi davek...

Tako je. Ce dobim nov davek na stanovanje, ga bom posredoval najemniku. Jaz od stanovanja kot investicije pricakujem stabilen donos, davek mi kvari kalkulacijo.

Stanovanj v mestih fizicno primanjkuje, ker ljudje pac zelijo ziveti tam. Tega dejstva ne bo resil noben davek. Zaradi davka bodo ljudje zgolj ob denar. Pomanjkanje stanivanj resi zgolj gradnja novih.

Koliko bodo stala nova stanovanja, pa je spet odvisno v 90% od birokracije in koliksno umetno pomanjkanje zemljic ustvarjamo. Stanovanja niso draga zaradi ceglov in betona in zemlje, draga so zaradi birokracije in davkov.

kamiKaZaA ::

+1 Podpis

In res je, cena stanovanj je najbolj odvisna od cene zemljišč in birokracije. Vidimo lep primer, ko se da zgraditi in prodajati 4-sobno stanovanje za 120k €. In če želimo nižje cene se more poceniti zemljišče ali pa postati nezanimivo kot je to v Radljah ob Dravi. In pa več je treba graditi, ker če je povpraševanje nižje od ponudbe so tudi cene nižje. Dokaz za to so Radlje ob Dravi, kjer je ponudba večja od povpraševanja.

kamiKaZaA ::

Največji car je tisti, ki vozi Ford car na sprednjem in zadnjih sedežih pa hudače. ;)

johnnyyy ::

Torrent je izjavil:

To je to, kar eni podpirate. Ko je razmerje povpraševanje/ponudba tako, da sploh pride nekdo na idejo, da bo nekaj takega oddajal, kaj šele, da dejansko to postavi, pomeni da smo konkretno zavozili kot družba. Pa je vseeno, če bo tu živel Nepalec, al pa Slovenec.

Seveda podpiramo. Obdavčit je potrebno vsako nepremičnino, še posebej prazne, da se jih lahko odda. Ko bodo zasedene vse nepremičnine bomo pa gradili nove.

To je v teoriji. V praksi pa potem dobimo v ponudbo razne kurnike in kletna stanovanja in se čudimo, kdo je tako brez srca, da to oddaja. No če bo država tako srčna, da bo obdavčila vsako luknjo, lahko pričakujemo, da bo takšnih lukenj na trgu še več.

Utk ::

kdo je tako brez srca, da to oddaja.

Brez srca bi bil če bi tam naselil svoje otroke, na primer, in oddal pravo stanovanje. Ne vem zakaj je neka ponudba na prostem trgu "brez srca". Tudi cena potem tu ni več pomembna, ker če je kurnik, je čisto vseeno ali oddaja za 50 evrov ali 500, če je primerno za živet nekomu, gre lahko not, če ni, potem pač ni primerno tudi če je zastonj.

Ko smo kot študenti iskali stanovanje smo tudi vsega videli. WC 2 štuka višje ali nižje itd. Pač ne vzameš, če pa nekdo vzame, je to njegova stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

johnnyyy ::

Utk je izjavil:

Brez srca bi bil če bi tam naselil svoje otroke, na primer, in oddal pravo stanovanje. Ne vem zakaj je neka ponudba na prostem trgu "brez srca". Tudi cena potem tu ni več pomembna, ker če je kurnik, je čisto vseeno ali oddaja za 50 evrov ali 500, če je primerno za živet nekomu, gre lahko not, če ni, potem pač ni primerno tudi če je zastonj.

Mislim da bi bilo vsem v interesu, da se gradi nova stanovanja, zelo stara podira, kar pa je vmes pa odvisno od vzdrževanja/lokacije/kakovosti gradnje itd. in da se nam stanovanjski standard poveča.

Utk je izjavil:

Ko smo kot študenti iskali stanovanje smo tudi vsega videli. WC 2 štuka višje ali nižje itd. Pač ne vzameš, če pa nekdo vzame, je to njegova stvar.

To da je WC višje/nižje še ni takšen problem. Imel sem kolegico, ki v sobi sploh ogrevanja ni imela in pozimi je bilo not mrzlo za pop*. Enemu kolegu sem pred leti pomagal iskati sobo - max 150€, pa da bi bil not sam :). Vsak ogled je bil stresen in ko misliš, da nižje ne gre, sem bil vsakokrat presenečen.

Torrent ::

Kanban je izjavil:


Vidim da se rad poslužuješ tudi prijemov, ki se jih drugače pripisuje SDSu. Obtoževanje in potem lepljenke z različnih virov. Tega namreč nisem napisal jaz.


My bad. Meni ste vsi isti cviljatori in potem hitro zamešam. Oprosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Kanban ::

Kako iskreno opravičilo, ko v isti sapi nekoga označiš za cviljatorja.

Torrent ::

kamiKaZaA je izjavil:

@Torrent - 10 let že plačuješ najem s stroški vred 400€ v LJ in dokler bo tako sploh ne razmišljaj o nakupu stanovanja, ker se ti ne splača. Samo stroškov boš imel čez 200€ (obratovalni stroški najmanj 100€ + nekje 40-50€ elektrike + rezervni sklad + RTV SLO...) + kredit. Ti si lepo daj na stran vsak mesec 2,5k in boš v 30 letih našparal slabi milijonček. V tem času boš z 2k živel kot kralj (odštel sem 400€ stroškov z najemom in 2,5k kar si daš na stran), ko pa boš v penziji pa si kupiš en vikend ali stanovanje ob obali in si zmagal. Sonček skoraj vsak dan, sveži luft in nobene megle kot je to praksa v LJ.


Itak, da bom na 40m2 živel z več kot 200k na lageru. Sploh se ne gre za denar v mojem primeru. Sem povedal, da kupim takoj, ko najdem nekaj kar mi je ok in v mojem dosegu. Potem pa oddam ali pa prodam stanovanje v MB. Verjetno oddam. Je pa sonce ena izmed prednosti, ki jih vidim v MB. Če bi pa iskal v LJ, pa ne bi živel v centru oz. sploh ne v ringu.

kamiKaZaA ::

Torrent je izjavil:

Itak, da bom na 40m2 živel z več kot 200k na lageru. Sploh se ne gre za denar v mojem primeru. Sem povedal, da kupim takoj, ko najdem nekaj kar mi je ok in v mojem dosegu. Potem pa oddam ali pa prodam stanovanje v MB. Verjetno oddam. Je pa sonce ena izmed prednosti, ki jih vidim v MB. Če bi pa iskal v LJ, pa ne bi živel v centru oz. sploh ne v ringu.

Vidim, da te poleg mestnega parka v MB malo mika tudi Glavni trg oz. okolica. No v bližini bi se naj letos začel graditi blok z 28 stanovanji.

Za podrobnosti kontaktiraj Novogradnje Maribor:
https://www.novogradnje-maribor.si/

Lokacija bloka zraven Titovega mosta (Kot pojasnjujejo v podjetju, bo nov objekt umeščen na vogal med Ulico kneza Koclja kjer se bo objekt stikal s stavbo z naslovom Kneza Koclja 23 in objektom na naslovu Ulica talcev 17):



Še članek o tem novem projektu:
Ob Titovem mostu bo v prihodnje stavba z 28 stanovanji

Zaključek gradnje je vezan na termine začetka gradnje, a če bo vsa dokumentacija pridobljena do konca leta, bi bil lahko objekt končan v juniju 2025.
https://maribor24.si/lokalno/maribor/dn...


In še en projekt blizu Slomškovega Trga (med Gledališko ulico in Slovensko):





Članek: Razkrivamo nov velik gradbeni projekt v središču Maribora: Stanovanja in poslovni prostori, kje in kaj se bo točno gradilo?
https://mariborinfo.com/novica/lokalno/...

zavajon ::

Torrent je izjavil:

Vem, da bo država davek uvedla. To sploh ni dvoma.

Optimizem je seveda vedno dobrodošel.
Na podlagi česa veš, da ga bodo uvedli?
Meni se namreč zdi, da ga ne bodo, ker je le še dve leti do volitev in bi s tem zagotovo izgubili oblast.
Bi si pa želel, da bi ga.

GregiB ::

Glih berem, da je na Japonskem 9 mio praznih bivalnih nepremičnin (hiše, stanovanja et al.), kot neposredna posledica hitrega upadanja prebivalstva (800K manj prebivalcev... letno!). In to ne (samo) na podeželju, tudi v mestih.
Zaenkrat upadanje evropske populacije polnijo migrantje, bo to trajno? Zna bit, da je nedostopnost nepremični le generacijski problem...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Glih berem, da je na Japonskem 9 mio praznih bivalnih nepremičnin (hiše, stanovanja et al.), kot neposredna posledica hitrega upadanja prebivalstva (800K manj prebivalcev... letno!). In to ne (samo) na podeželju, tudi v mestih.
Zaenkrat upadanje evropske populacije polnijo migrantje, bo to trajno? Zna bit, da je nedostopnost nepremični le generacijski problem...



Seveda je... čez 20 let bo viška nepremičnin.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

9 mio praznih ti ne pomaga kaj dost, če še zmeraj ljudje živijo v stanovanjih na 9 m2, in to za ne prav nizko ceno.
Kakšne luknje so šele tista ta prazna stanovanja. Stanovanja treba obnavljat, v starega ne bo vlagal nihče, saj bo morda enkrat prazno, morda celo cel blok prazen, ampak kdo ga bo hotel, če bo brez centralne, brez izolacije, brez betonske plošče, itd. In takih blokov je še kar nekaj. Tist, ki not živi 50 let, bo živel do konca, ni panike, mladi na novo pa ne bojo šli not za noben dnar. Ko se bo to vse podrlo, in na novo zgradilo nove, se bo videlo kolk je res praznih.

johnnyyy ::

zavajon je izjavil:

Bi si pa želel, da bi ga.

Ah želje... 90ga smo si želeli, da se bosta v samostojni Sloveniji cedila med in mleko. Ta želja se nam je uresničila, med in mleko sta danes poceni, so pa stanovanja draga. Hoteli smo, da se državno premoženje razdeli in nam je uspelo, sicer se je nekaterim pozlatila roka in danes večkrat omenimo Jazbinška, a jbg želja je bila uresničena. Ob prehodu v EU smo hoteli prodati naša podjetja in blagovne znamke, a smo hoteli prodati Slovencem. Tudi to nam je uspelo, prodali smo slovencem ki so brez denarja obremenili podjetja s krediti in jih poslali v stečaj. Ob krizi smo hoteli očistiti naše gradbince in tudi to nam je uspelo - danes nimamo velikih gradbincev in posledično nikogar, ki bi lahko pri nas kaj večjega zgradil. Hoteli smo nove obraze v politiki, pa smo dobili Alenko, Cerarja, Šarca, Goloba - bravo, spet smo bili uspešni. Po koroni smo se hoteli znebiti Janšizma in tudi to nam uspeva - sicer pol države stavka a jbg. Pa smo imeli največji požar, pa smo si želeli dežja - tudi tega smo dobili, sicer 1 leto kasneje v obliki poplav, a jbg.

Tako, da družba pazite kaj si želite, saj se vam lahko želje uresničijo :)).

kamiKaZaA ::

V tej temi je pred časom tekla debata kako rešiti prometni zamašek v LJ? Ta meme pove vse.

nejc_nejc ::

kamiKaZaA je izjavil:

V tej temi je pred časom tekla debata kako rešiti prometni zamašek v LJ? Ta meme pove vse.


bedarija.
samo ukinit plačilo prihoda na delo.

johnnyyy ::

kamiKaZaA je izjavil:

V tej temi je pred časom tekla debata kako rešiti prometni zamašek v LJ? Ta meme pove vse.


Decentralicazija? Kaj imate v MB ali na Ptuju kakšno Litijsko ulico? Bo SD kupil tam neko podrtijo in jo obnovil, ter tja prestavil ministrtvo iz LJ :)).

LeQuack ::

nejc_nejc je izjavil:


bedarija.
samo ukinit plačilo prihoda na delo.


Imeli smo že rešitev v času kovida, to je delo od doma. Pa so se kapitalisti odločili, da to pa ne.
Quack !

kamiKaZaA ::

nejc_nejc je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

V tej temi je pred časom tekla debata kako rešiti prometni zamašek v LJ? Ta meme pove vse.


bedarija.
samo ukinit plačilo prihoda na delo.

Tudi to je opcija, kjer pa bi bil naval na nepremičnine v krogu 20km od službe in bi bilo še manj nepremičnin na voljo in še višje cene bi bile v LJ z okolico, prav tako pa še vedno gužva na cestah.

Decentralizacija pa pomeni, da se več ne bi gnalo dnevno 100.000+ ljudi iz različnih koncev Slovenije v državne službe v LJ, ampak bi se to porazdelilo po celi Sloveniji. Eno ministrstvo in nekaj agencij v KP, pa nekaj v CE, pa NM, pa MS, pa MB...

nejc_nejc ::

LeQuack je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:


bedarija.
samo ukinit plačilo prihoda na delo.


Imeli smo že rešitev v času kovida, to je delo od doma. Pa so se kapitalisti odločili, da to pa ne.


ja in ti bi vse na delo od doma.
pa dobr a ste vsi ...

c3p0 ::

SD je na Ptuju že dovolj razpasen, ne jim prosim dajat dodatnih idej ;)

nejc_nejc je izjavil:


ja in ti bi vse na delo od doma.
pa dobr a ste vsi ...


Vseh ne moreš, marsikaj pa bi lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
««
601 / 607
»»