» »

kater 5g modem

kater 5g modem

1
2
»

starfotr ::

Vse je odvisno od lokacije, antene, zasedenosti, oddanega dela telefona itd.

Telefon ima izgleda to slabo narejeno.

Daniel ::

starfotr je izjavil:

Petrol ni fizična oseba.


Seveda ne, ampak to ne spremeni odnosa naših operaterjev do femto celic.

nenno80 je izjavil:

Sem dal drug app gor. Poveže se na 5g oddajnik Strajna kot je na akosu :)

Zanimivo, da mi Lte dela med 90-100/1 mbps. 5G pa cca. 60/1 mbps. Preko telefona.

Na huawei b535 pa imam cca. 27/11 mbps. V čem je fora, da je preko modema toliko boljši UL? Sicer s tem lahko preživim, vendar običajno imam ob taki uri cca. 10/1 mbps


Razmere v omrežju toliko variirajo, da je praktično nemogoče potegniti kakšrnikoli zaključek. Edino, kar bi bila razlika pri modemih bi bilo, če bi pač nabavil nekaj kar podpira 3xCA ali 5G, pa še zmeraj si odvisen od obremenitve bazne. Telefoni pa se pač povezujejo kakor se, povsem odvisno od ure dneva in trenutnih razmer v omrežju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Scorpy84 ::

nenno80 je izjavil:

Sem dal drug app gor. Poveže se na 5g oddajnik Strajna kot je na akosu :)

Zanimivo, da mi Lte dela med 90-100/1 mbps. 5G pa cca. 60/1 mbps. Preko telefona.

Na huawei b535 pa imam cca. 27/11 mbps. V čem je fora, da je preko modema toliko boljši UL? Sicer s tem lahko preživim, vendar običajno imam ob taki uri cca. 10/1 mbps


Prvo poglej RSI koliko ima router, koliko telefon, na kateri frekvenci sta. Ali imaš zunanje antene na routerju, če jih nimaš, zakaj ne? Boš dosti pridobil. Očitno je, da router uspe zdruziti dve frekvenci, mogoče celo na 800mhz, kar razlozi za slab DL. Mobiteli s polno podporo lte so zmožni združevati različne frekvenčne pasove, tukaj se pa kdaj zalomi, da je UL dober ker deluje na več pasov, UL pa operaterji radi omejujejo in se vsaka izguba moči signala, zelo pozna na hitrosti.

nenno80 ::

Sem se spet malo igral in mi na telefonu na isti kartici dela 10/4 mbps, LTE ali 5g, na huawei modemu pa 45/10 mbps. Ne vem...

Seveda bi najraje testiral s kako anteno najprej, da samo vidim, če bo to dovolj tudi ob špicah, da ne kupujem na pamet.
Po drugi strani verjetno s kakim mikrotim ATL cat 18 ne bi mogel ničesar zgrešiti...

CELL_ID
374277
RSRQ
-8.0dB
RSRP
-102dBm
RSSI
-73dBm
SINR
15dB

To je modem. Kater podatek je treba gledat?

Se da po CELL ID locirati kateri oddajnik je to? Na tem mi vedno dela najboljše...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

starfotr ::

Daniel ::

Ta zadeva pri nas ne pokaže ničesar prav.

nenno80 ::

V primeri, da dam to na streho, je verjetno boljše, da ga usmerim proti mestu, kjer je cca. 5 oddajnikov skoraj brez ovire signalu, kot da anteno usmerim proti enememu bližnjemu oddajniku, oddaljen cca. 2 km.
V mestu jih je 5 na kupu, oddaljeni en od drugega največ 1 km in od mene cca. 12-13 km. V mestu jih je še kar nekaj, ampak imam ovire vmes.

Združuje ta model frekcence ali se bo povezal na najbolšo? https://mikrotik.com/product/atl18
Na youtube gledam, da ga je en povezal na 16.5 km in je delal odlično.

Fsegula62 ::

nenno80 je izjavil:

V primeri, da dam to na streho, je verjetno boljše, da ga usmerim proti mestu, kjer je cca. 5 oddajnikov skoraj brez ovire signalu, kot da anteno usmerim proti enememu bližnjemu oddajniku, oddaljen cca. 2 km.
V mestu jih je 5 na kupu, oddaljeni en od drugega največ 1 km in od mene cca. 12-13 km. V mestu jih je še kar nekaj, ampak imam ovire vmes.

Združuje ta model frekcence ali se bo povezal na najbolšo? https://mikrotik.com/product/atl18
Na youtube gledam, da ga je en povezal na 16.5 km in je delal odlično.


To nima nobene povezave z 5G, gre za običen CAT18 LTE protokol (1.2Gbps Downlink, 150Mbps Uplink)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

cena za modem 5g huawei cpe pro 2 in mikrotik atl lte cat 18 je praktično enaka...ni boljše vzet mikrotika v tem primeru, kje imam najbližje oddajnike?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Fsegula62 ::

nenno80 je izjavil:

cena za modem 5g huawei cpe pro 2 in mikrotik atl lte cat 18 je praktično enaka...ni boljše vzet mikrotika v tem primeru, kje imam najbližje oddajnike?


Odvisno od zasedenosti postaj, idealno bi bil 5G router z zunanjimi antenami, a ga še ni. Vsaj za pametno ceno ne. Najbližje oddajnike najdeš tukaj. https://gis.akos-rs.si/
Je pa sigurno za 5G na več km definitivno ne bo lovil.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Sem pogledal na akosu, kot sem napisal.
Na kupu imam 5-6 oddajnikov 5g, ki so skoraj brez ovire na poti od mene, oddaljeni od 12-13 km.
Imamo pa enega 2 km oddaljenega v drugo smer. Trenutno se mi ob prostih dneh zna zabasati zvečer na mojega huawei b535 brez anten.

Še vedno ne vem, če mi ta ATL18 zna združit več frekvenc? Ker to bi potem znalo delati kot treba

Fsegula62 ::

Gledam, da to ni posebej omenjeno nikjer razen tega.

One of the key features is the 4x4 MIMO or multiple-input, multiple-output support. More antennas to work with - higher speed and better signal!
There are 4 high-gain middle band (1.7 - 2.7 GHz) and 2 high-gain low band antennas (700 MHz - 1 GHz, LTE Band 28). Why is that important? Two reasons. First of all, the 700 and 800 MHz LTE band is one of the most popular frequency options in the world. It is used by countless mobile operators everywhere,

Tudi v dokumentaciji ne, razen če uporabljajo kakšen durgi izdraz. Probaj jim pisati direktno na suport z vprašanjem.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

nenno80 ::

Vprašam...

drugače pa Chateau 5g.
Chateau 5G R16 is the 2023 upgrade of our bestselling 5G Chateau home and office router - designed to make 5G more affordable than ever. The new modem brings the price down while adding features like NR CA and 3GPP Release standard with extra ENDC combination support. In other words, much better connectivity across a wide range of different mobile operator towers! It can even simultaneously use the 5G and 4G bands to maximize the throughput! 8-O

nenno80 ::

Če ni ATL 18, potem bo pa LHG 18 LTE kit.

The LHG LTE18 kit features a 1.2 Gbps CAT18 LTE modem, which enables carrier aggregation and allows the device to use multiple bands at the same time. That is a huge advantage when there are a lot of LTE users in the area. It provides better responsiveness in a crowded environment and higher efficiency for weaker signal situations in the countryside. If you're competing for traffic in a place with poor connectivity, the new LHG will give you the upper hand. We have seen internet speed doubling in rural areas after switching to carrier aggregation

Če klikneš tukaj na Carrier agregation...očitno ATL 18 podpira tudi do 5ca? https://mikrotik.com/product/atl18#fndt...

Razume kdo to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nenno80 ()

Daniel ::

Mislim, da je bilo nekoč rečeno, da je ATL bolj tudi za nizke frekvence, dočim naj bi bil LHG bolj za višje. Zdaj ali to res drži ne vem, nisem se poglabljal v detajle v opisu. Uporabnik, ki ga ima je zadovoljen. Koliko hkratnih CA podpira pa najbolje, da vprašaš na Mikrotikovem forumu. Tam bojo še najbolje vedeli. Dokler ni usmerjenih 5G modelov bo najbrž večina usmerjenih 4G variant sploh na območjih s slabšim signalom boljša izbira.

nenno80 ::

So iz mikrotika skopo odpisali, da podpira ATL LTE 18 tudi 3CA.

Daniel ::

No torej toliko kot večina modernih telefonov.

nenno80 ::

https://mikrotik.com/product/atl18#fndt...

Pod Carrier aggregation data imaš neke podatke in omenjen 4CA, ter celo CA5. Ve kdo kaj pomenijo te številke v teh tabelah?

Daniel ::

Ali pričakuješ čudeže od teh naprav? Ko je mobilno omrežje zabasano ne bo nikomur delalo kaj pretirano dobro. Zadevo lahko izboljšaš z boljšim signalom, torej usmerjeno anteno in pa Carrier Agregation. Večina naših operaterjev tako ali tako dela samo na treh frekvencah, tako, da res ne vem kje boš našel četrto in peto frekvenco za združiti.

Kakršnokoli seciranje teh zadev v prafaktorje ne bo pomagalo prav nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

8Bit ::

Kakšno mnenje o temle modemu TLC MW63VK, ki ga ponuja Hot?

Menda ni možno priključiti zunanjih anten, ane?

EDIT: Pa še 5G ni :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 8Bit ()

Daniel ::

Kar precej utopično je pričakovati 5G napravo za ta denar. Najcenejše so 200+ EUR. Vzami Huawei B535 iz bolhe za 50 eur, pa je.

mtosev ::

Tale hoferjev modem po mojem mnenju ima dobro ceno.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

youPlonker ::

Kako pa se kaj obnesejo poceni 5G telefoni za continuous 24/7 hotspot?

S53SG ::

Meni dela bp v kombinaciji Archer C7 s OpenWRTjem in Poco F3 na 5G preko USB. Edino malo bremza USB, ker je samo 2.0.

Fsegula62 ::

mtosev je izjavil:

Tale hoferjev modem po mojem mnenju ima dobro ceno.


hitrost prenosa podatkov do 300 Mb/s in
hitrost nalaganja do 50 Mb

Tudi še ima LTE 5G imaš hitrosti za navadni LTE 4G, edino odzivni čas bi mogoče znal biti malo boljši. Za ta denar bolje vzeti neki rabljen kvaliteten 4G modem.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

starfotr ::

Tale hotov kitajc je najbrž največje možno stanje. Edina dobra lastnost je cena. Ampak vsak evro vržen v to po vsej verjetnosti izgubljen denar.

nenno80 ::

Daniel je izjavil:

Ali pričakuješ čudeže od teh naprav? Ko je mobilno omrežje zabasano ne bo nikomur delalo kaj pretirano dobro. Zadevo lahko izboljšaš z boljšim signalom, torej usmerjeno anteno in pa Carrier Agregation. Večina naših operaterjev tako ali tako dela samo na treh frekvencah, tako, da res ne vem kje boš našel četrto in peto frekvenco za združiti.

Kakršnokoli seciranje teh zadev v prafaktorje ne bo pomagalo prav nič.


Če mi na Ptuju pokaže hitrost na 5g 550/120 mbit in na 4g 100/15 mbit na telefonu, potem res nima smisla kupovat mikrotikovega LTE modema, ker očitno ne bo nekaj hudo delovalo, če usmerim Mikrotik ATL lte 18 iz 12 km oddaljenega kraja.

Po neki logiki je potem bolje razmišljat o 5g modemu z zunanjimi antenami.

Daniel ::

Glede na to, kako dolgo že izbiraš ta modem bojo morda vmes pri Mikrotiku res uspeli izdelati kakšno takšno napravo. Je v razvoju, datum izida neznan. Nekateri se poslužujejo tudi tega, da Chateau 5G dajo zunaj v ohišje ampak to še zmeraj ni usmerjena antena.

Nihče ti ne preprečuje, da nabaviš opremo za 5G z zunanjimi antenami (recimo to, kar A1 uporablja za ultro), bo pa zadeva vsekakor precej draga.

nenno80 ::

Zaenkrat mi dela solidno na b535, presenetljivo boljše kot, ko sem kupil, ne vem kaj se je spremenilo. Se mi ne mudi tako hudo, razen, če bo med počitnicami slabši prenos...bi pa vseeno rad izkoristil poln potencial 5g omrežja, ker v Rune projekt ne verjamem najbolj, da se bo zgodil v bližnji prihodnosti.

nenno80 ::

Dobil na test 5g modem Zyxel z anteno od A1. Antena je enostavno postavljena na balkonu v smeri proti oddajniku, pred balkonom pa je stavba in hrib z stavbo. Torej daleč od idealnega. Imam možnost montiranja antene na streho z direktno vidno linijo.

Čez dan mi dela na 200/12, zvečer pa 130/12. Čist zadosti....
ne razumem pa, zakaj občasno pade hitrost. Recimo zvečer na 70/10, potem ga resetiram in dobim takoj 130/12. Kakšna ideja?

V glavnem, test je super. Zdaj vem, da mi 5g modem z anteno prinaša zelo zadovoljive hitroste čez cel dan in se moram samo odločiti kateri modem z anteno.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17237460 (526) zlabra
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1088224 (455) WaterBoy
»

LTE/wifi ruter z zunanjimi LTE antenami

Oddelek: Kaj kupiti
411851 (552) Jure244
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232231 (1281) Scorpy84
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233718 (2831) SaXsIm

Več podobnih tem